На Львівщині є загроза поширення небезпечного ядучого бур’яну

logo
106603_na_lvivwini_e_zagroza_poshirennja_nebezpe.jpeg


02.07.2017 18:55

На Львівщині є загроза поширення небезпечного ядучого бур'яну

В області найбільші осередки борщівника Сосновського у Турківському та Старосамбірському районах, пише Експрес.

Загалом на Львівщині цей бур’ян росте на площі понад 1100 гектарів. У Турківському районі – на 219 гектарах, у Старосамбірському – на 116 гектарах, а в Яворівському – на 76-ти. Від початку року борщівник вже знищили на площі близько 400 гектарів. Та все ж небезпечний для здоров’я людей бур’ян ще у багатьох місцях росте.

“Цю рослин окультурили у 40-ві роки минулого століття для використання як силосної культури. Проте молоко в корів, які їли борщівник, було гірким, – розповідає Тетяна Данілкова, начальник відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітобезпеки ГУДержпродспоживслужби у Львівській області. – Тож згодом борщівник Сосновського зник з колгоспних полів, але переселився на узбіччя доріг, у яри, на узлісся лісів, природні сіножаті тапасовища”.

Тепер позбутися цієї рослини, контактуючи із соком якої можна дістати сильні дерматози, не так легко. “З борщівником борються механічним та хімічним шляхом, – каже Тетяна Данілкова. -Зокрема, обрізують квіти на стадії бутонізації і на початку цвітіння рослин, спалюють насіння у період дозрівання, косять рослини і накривають нетканими тканинами, обробляють гербіцидами, а потім орють ділянки”.

Фахівці кажуть, що на Львівщині – сприятливі для борщівника Сосновського умови. Рослина любить підвищену вологість та тепло. Тому й бур’ян надалі буде захоплювати нові території, якщо його не знищуватимуть.

Богданна МАРТИНИК

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Реклама

А поділитися?