На Львівщині хочуть не допустити зараження свиней африканською чумою

logo
125960_na_lvivwini_hochut_ne_dopustiti_zarazhenn.jpeg


Фото з сайту ЛОДАФото з сайту ЛОДА

Щоб запобігти зараження африканською чумою, в області будуть перевіряти автівки на ввезення продуктів тваринного походження і живих тварин.

Про це вчора, 29 серпня, заявили під час брифінгу у Львівській ОДА. В ньому брали участь заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак, керівник Патрульної поліції Львова Роман Пилипенко, в.о. начальника департаменту з питань цивільного захисту Микола Сень, начальник Головного управління Держпроспоживслужби у Львівській області Євген Баркита.

“Ми працюємо на випередження. У нас ще не було випадків, але так як в сусідній області зафіксували 5 випадків, ми на дорогах державного значення хочемо провести контроль, щоб в Львівські область не потрапили ані продукти тваринного походження, ані туші свиней, ані живі тварини з метою запобігання та виключення африканської чуми в Львівській області”, – зазначив в.о. начальника департаменту з питань цивільного захисту Микола Сень.

Відтак ще з вчора на трасах міжнародного та державного значення патрульна поліція перевіряє машини, що в’їжджають на територію області, зокрема ті що обладнані холодильними камерами та рефрижераторами для перевезення м’ясопродуктів. Загалом увагу приділили трасі М60, оскільки це напрямок на Закарпаття, де було випадки захворювання на африканську чуму. Превентивні заходи проводять на трасах на Краківець, на Раву-Руську, Шегині та на відрізку шляху до Червонограда.

“Наразі наші спеціалісти працюють в кожному селі, вони контролюють ситуацію й перевіряють кожен випадок загибелі свиней. Для цього роблять спеціальні аналізи, щоб виключити ймовірність зараження таким недугом” – зазначив Євген Баркита. Він також нагадав, що африканська чума не передається людям та іншим тваринам, але загрожує саме поголів’ю свиней.

Більше новин читайте на “Львівських”.


Реклама

А поділитися?