На Львівщині поліція намагається вберегти дітей від негативного впливу соцмереж

logo


На Львівщині поліція намагається вберегти дітей від негативного впливу соцмереж

Після низки трагічних випадків в Україні навколо інтренет-груп «Море китів», «Тихий дім», «Розбуди мене о 4.20», організатори яких мотивують та спонукають своїх учасників покінчити життя самогубством, працівники сектору ювенальної превенції ГУ НП у Львівській області, спільно з працівниками відділу освіти Львова, представників районних відділів у справах дітей, соціальних служб, шкільних психологів та соціальних педагогів, розпочали відвідини загальноосвітніх шкіл.

Про це кореспонденту Lvivnews.com.ua повідомила старший інстектор сектору ювенальної превенції капітан поліції Христина Лоза.

Як відзначає працівниця поліції, було організовано відвідани загальноосвітніх школі Кам’янка-Бузького району та загальношкільні батьківські збори в одній із ЗОШ. Метою зустрічей із юнацтвом стало обговорення ситуації навколо вищепереліченмх груп у соціальних мережах. Аудиторією у цих соціальних мережах є переважно діти та підлітки, психіка яких є ще не настільки стійкою до впливу зовнішніх факторів та вмотивувати їх до спричинення собі шкоди є простіше ніж дорослу свідому особистість.

Інтернет-злочинці пропонують виконати ряд завдань, одним із яких є намалювати собі на руці кита, або ж уже на вищому рівні – зробити кита на руці за допомогою гострих ріжучих предметів тощо. Діти, які стають гравцями, асоціюють себе з китами. Це пояснюється тим, що кити можуть добровільно покінчити з життям, викидаючись на берег.

Проводячи бесіду із батьками та учителями, виступаючі наголосили, у цей час агітування у соціальних мережах бути як ніколи пильними щодо учнів. Звертати увагу потрібно, чи є вони бадьорими, спостерігати за настроєм, поцікавитись, чому дитина пригнічена та що її турбує? Залучати до роботи із учнями необхідно шкільного психолога, а також звертати увагу на умовні «позначки», які пропонують зробити у інтернет-мережі, що може стати останнім поштовхом до призведення неминучого.