На Львівщині поліція застерігає людей від блокування пунктів пропуску на кордоні

logo
na_lvivwini_policija_zasterigae_ljudej_vid_blokuvannja_punktiv_propusku_na_kordoni.jpg


четвер, 7 липня, 2016, 12:10
Львів

На Львівщині поліція застерігає людей від блокування пунктів пропуску на кордоні

Керівництво Яворівського відділу поліції головного управління національної поліції у Львівській області виступило зі зверненням до жителів львівського прикордоння, в якому застерігає від блокування пунктів пропуску на кордоні.

Про це заявив сьогодні, 7 липня, власкорові IA ZIK начальник Яворівського відділу поліції ГУ національної поліції у Львівській області, підполковник поліції Ігор Муха.

З його слів, у цьому зверненні правоохоронців до громадян мова йде, зокрема, про таке:

«Сьогодення вимагає від кожного з нас наявності елементарних правових знань. Що таке масові заходи, порядок їх організації та участі в них, встановлені обмеження та чого не слід робити у натовпі.

Останнім часом почастішали групові прояви кримінального характеру, які підпадають під ознаки злочину, передбаченого статтею 279 Кримінального кодексу України – блокування транспортних комунікацій.

Що ж стосується перекриття доріг, то дані заходи є незаконними, створюють проблеми та дискомфорт іншим особам, зокрема, водіям та пасажирам, і не завжди приносять дієвий результат.

Виконавцям  перекриттів дороги необхідно знати, що за це також передбачена адміністративна відповідальність, а саме ч. 1 ст. 127 КУпАП «Непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху» та може тягнути за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу та ч. 4 ст. 127 КУпАП «Порушення, передбачені частиною першою, що спричинили створення аварійної обстановки», де відповідальність передбачена у вигляді штрафу або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Але, просимо звернути увагу, якщо під час перекриття проїзної частини використовувати які-небудь перешкоди (транспортні засоби, шлагбауми, троси, завали та інші об’єкти), то за дані дії передбачена кримінальна відповідальність за ч.1 ст. 279 КК України «Блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, відключення енергопостачання чи іншим способом, яке порушило нормальну роботу транспорту або створювало небезпеку для життя людей, або настання інших тяжких наслідків» – карається штрафом або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

А якщо дії з перекриття дороги були поєднанні з насильством, небезпечним для життя та здоров’я потерпілого, або спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, тоді вони кваліфікуються за ч. 3ст. 279 КК України, де передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...