На Львівщині помер 12-річний хлопчик: чому звинувачують лікарів (Відео)

logo
112175_na_lvivwini_pomer_12_richnij_hlopchik_cho.jpeg


У смерті 12-річного хлопчика на Львівщині його батьки звинувачують лікарів – мовляв, ті не змогли поставити правильний діагноз. Натомість медики запевняють – їхньої провини у цьому немає. Аргументи сторін чули кореспонденти “5 каналу”.

Галина Кришовська зі сльозами згадує свого 12-річного племінника Ромчика. Минулого місяця хлопчик саме приїхав погостювати до неї на канікули з Тернополя. Раптово почав скаржитися на сильні болі у животі. Рідні викликали “швидку”. Його доправили до районної лікарні.

Згадує: “Кажуть, що то певно тепловий удар, тиск і так воно дає – защемлює щось і так дає. А я питаю, чого живіт болить. Відповідають, що то певно харчове отруєння, то тепер у всіх дітей, то є літо і діти їдять що-попало”. Та стан дитини щогодини погіршувався, розповідає його тітка. Романа перевели до інфекційного відділення. Там уже рятували від кишкової інфекції. А вже наступного дня терміново повезли до львівського “Охматдиту”.

За темою

“Ми приїхали до Львова і нам сказали: чому вони затягнули час, якщо тут нема ніякого отруєння, нема теплового удару, як тут є заворот кишок. Чому не викликали сан авіацію? Чому професорів не викликали до Жидачіва, якщо вони не вміють поставити діагноз? Як до такого допустили дитину? Вони сказали, що там було все чорне”, – зі сльозами на очах розповідає Галина.

“Те що ми побачили – я була в шоці. Тому що майже весь товстий кишківник був некротично змінений. Це не є характерно чітко для завороту… Те що ми побачили на останній операції – це ми беремо, брижу перетинаємо, а крапельки крові немає. Все трамбовано, і тонкий кишківник, і товстий”, – розказує заступник головного лікаря обласної лікарні “Охматдит” Олександра Бурда.

На четверту добу після трьох складних операцій хлопчик помер. Через омертвіння кишечника та тромбоз – такий висновок львівських медиків. Рідні ж переконані, що у смерті Романа винні співробітники Жидачівської районної лікарні.

Натомість медики районної лікарні усі звинувачення відкидають. Пояснюють, що діяли згідно з протоколом. “Сказати, що на той момент були ознаки гострої кишкової непрохідності, класичної як це могло бути у дітей, такого не було. Дитина обстежена лабораторно, проведене ультразвукове дослідження – там не було ні ознак вздуття кишківника, ні ознак вільної рідини – які би говорили про якусь гостру патологію у животі”, – звітує заступник головного лікаря Жидачівської районної лікарні Людмила Яремців.

Чи припустилися лікарі помилки, тепер з’ясовують правоохоронці. Вони відкрили кримінальне провадження через неналежне виконання медиками своїх професійних обов’язків. Якщо провину доведуть, винним загрожує до трьох років позбавлення волі.

Марта Шикула, Євген Радіон, “5 канал”

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею:

У Львові спалахнув дитячий садок: знищено дитячі речі та пошкоджено ліжка – фото


Реклама

А поділитися?