На Львівщині пройде VIІ Міжнародний конкурс молодих виконавців імені Дмитра Біди(+фото)

logo
32691_na_lvivwini_projde_vii_mizhnarodnij_konku.jpeg


Упродовж 23-27 жовтня за ініціативи та підтримки Львівської обласної державної адміністрації на Львівщині триватиме VIІ Міжнародний конкурс молодих виконавців на дерев’яних духових інструментах імені Дмитра Біди – видатного українського флейтиста, педагога, основоположника сучасної львівської флейтової школи. Про це повідомляють у департаменті з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.

Конкурс відбуватиметься на базі Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка, Львівського державного музичного училища ім. Станіслава Людкевича, Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. Соломії Крушельницької.

Участь у конкурсі візьмуть понад 180 талановитих виконавців на різних дерев’яних духових інструментах, таких як гобой, флейта, кларнет, фагот та саксофон. Це представники України, Білорусії, Польщі, Сполучених Штатів Америки, віком від 10 до 27 років.

Оцінюватиме учасників конкурсу авторитетне журі у складі професора Мюнхенського університету музики та виконавських мистецтв, Президента асоціації флейтистів Німеччини Ондраша Адор’яна, провідного кларнетиста Словаччини, директора філармонії м. Кошіце Юліуса Кляйна, професорів Музичного університету ім. Фридерика Шопена у Варшаві Ельжбєту Ґаєвську, Єжи Котичку та Кшиштофа Камінського, професорів Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського, заслужених артистів України Юрія Василевича та Романа Вовка, професора Харківського державного університету мистецтва ім. Івана Котляревського, народного артиста України Гаррія Абаджяна та директора Харківської ССМШІ, заслуженого діяча мистецтв України Валерія Алтухова. До почесного головування у жюрі на цьогорічному конкурсі запросили Героя України, лауреата Національної премії ім. Т.Шевченка, народного артиста України Мирослава Скорика.

Довідка:

Дмитро Біда народився 4 березня 1919 року в селі Ясенів Бродівського району. Навчався в Польщі, вищу освіту здобув у Львівській державній консерваторії.

Працював викладачем у навчальних закладах Львова, солістом симфонічного оркестру Львівської філармонії. Згодом – соліст заслуженого симфонічного оркестру Ленінградської філармонії під керівництвом знаменитого диригента Євгена Мравинського.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...