На Львівщині селян обурило знесення цегляних зупинок громадського транспорту

logo


Зупинки єдиного стандарту встановлюють на ділянках трас, де повністю відновлюють дорожнє покриття. Зокрема, і на відтинку від Пустомитів через Наварію і до Щирця. Та є одне але: нові зупинки ставлять на місці старих, вимуруваних ще з цегли, з оригінальною мозаїкою. Селяни зчинили ґвалт: мовляв, ті були добротними, а нові довго не прослужать.

Місцеві мешканці нарікають, що вздовж траси зрівняли з землею кілька капітальних зупинок, які стояли тут ще за Союзу. У них можна було сховатися від дощу та вітру, допоки приїде автобус. Та руйнувати ‒ не будувати. З людьми, мовляв, ніхто не радився. Замість них тепер нові.

«От зараз ми стоїмо, навіть вітру немає, але відчувається холод. А якщо дощ і сніг ‒ це взагалі не зручно. Це не споруда, це невідомо що. Хоча називається зупинкою», ‒ нарікає мешканець Наварії Олег Фар’ян.

Крім того, люди мають претензії і до якості нових зупинок. Ті вже навіть почали іржавіти. А подекуди взагалі навіть не поставили лави. Хтось приніс зі свого обійстя.

«Історичного чогось там немає, але була гарна мозаїка. Багатьом подобалась», ‒ пригадує мешканець Наварії пан Олег про старі зупинки.

Дорогу від Пустомитів до Щирця лагодить турецька компанія «Онур». За планом, дорожники відновлюють і всю придорожню інфраструктуру. А це, зокрема, і зупинки громадського транспорту. Підмалювати іржу онурівці пообіцяли, а от старі зупинки руйнували не вони.

«Нові павільйони мають конструкцію типову для доріг загального користування і в проектній документації є чіткі креслення, за якими ми маємо виконувати ці павільйони. Це є повністю металева конструкція», ‒ розповів у коментарі ZAXID.NET головний інженер компанії «Онур» Олександр Добоні.

Цегляна зупинка в центрі Наварії із залишками мозаїки після протесту громади так і стоїть напіврозваленою. Поза камерою люди кажуть, за нею часом і до вітру ходили.

Замість зупинки тут хочуть розширити площу. Сюди вже завезли бруківку і обіцяють замостити майдан біля церкви.