На Львівщині відкрили монумент українським жертвам Армії Крайової

logo


Пам’ятник зроблено у формі Мальтійського хреста. Монумент виконано з каменю.

Кошти на його спорудження збирали самі ж жителі с. Милошевичі та навколишніх сіл, серед яких значна частина і родичів загиблих, інформує zik.ua. 

У 1944 р. солдати Армії Крайової вбили 36 мирних місцевих жителів, серед яких діти, жінки та люди похилого віку (наймолодшій Ользі Рибак було 3 р., найстаршою була Марія Шевчук – 88 р.).

Фото: Михайло Галущак

Цьогоріч виповнюється 73-тя річниця Волинської трагедії, що забрала життя десятків тисяч поляків і українців під час взаємних конфліктів на території нинішньої Західної України.

8 липня, під час візиту в рамках Саміту НАТО, Президент України Петро Порошенко встав на коліна та віддав шану жертвам Польсько-українського конфлікту часів Другої світової війни.

Збройні конфлікти між поляками й українцями почалися під час Другої світової війни і тривали до 1947 року. Однак історики, особливо польські, окремо виділяють 1943 рік і події на Волині, відомі як Волинська різанина (в Польщі) або Волинська трагедія (в Україні). В інші роки вони відбувалися на Холмщині та в Закерзонні. Точної кількості загиблих у цих конфліктах невідомо досі, але жертви обчислюються десятками тисяч. 

Нещодавно Сейм Польщі проголосував за резолюцію “Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА”.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця, коментуючи ухвалену резолюцію польського Сейму щодо визнання Волинської трагедії геноцидом, відзначив, що польські депутати обрали політичну оцінку трагічних подій 1943-1945 рр.

Лідер правлячої партії “Право і справедливість” Ярослав Качинський назвав події на Волині 1943-1944 років геноцидом.

Натомість, у Верховній Раді готують постанову у відповідь на прийняття поляками постанови із закликом встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв “геноциду.