На Львівщині відкрили один із найкращих військових віртуальних центрів у Східній Європі

logo


Відтепер в Україні є свій віртуальний полігон для підготовки військових. Один із найкращих центрів імітаційного моделювання у Східній Європі відкрили в міжнародному центрі миротворчості та безпеки. Паралельно триває активна фаза навчань «Репід Трайдент-2017». Збройні сили України покращують взаємодію із військовими з 14 країн світу на полі та за комп’ютерами.

Вороже налаштовані країни Ботнія та Тарікі створили мілітаризований блок та вторглися на територію України. Збройні сили у співпраці із Північноатлантичним альянсом дають відсіч силами новоствореної багатонаціональної дивізії. Такий сценарій цьогорічних військових навчань «Репід Трайдент – 2017». Напад на ворожу колону із засідки, звільнення заручників, евакуація з допомогою авіації та ліквідація диверсійних груп противника. Усе це на практиці демонструють бійці 30 механізованої бригади, десантники з 95-ки та нацгвардійці. Співпраця із НАТО за словами міністра оборони виходить на новий рівень.

“Із початку агресії Росії проти України ми почали підготовку за стандартами альянсу і починали з одиночної підготовки кожного військовослужбовця, на кінець 2016 початок наступного року ми перейшли на новий формат нашої співпраці з нашими партнерами і приступили до підготовки підрозділів і штабів управління», – розповів міністр оборони України Степан Полторак.

Із першого погляду – наче комп’ютерна гра, а насправді – надсучасне програмне забезпечення для підготовки військових. Усе максимально реалістично і кожен виконує свою чітко відведену роль в операції.

«Ми відпрацьовуємо тактичний рух механізованого відділення, подолання мінного поля, виявлення ворожих позицій і знищення ворожих позицій», – розповів про заняття молодший сержант Юрій.

Військові аташе з усього світу приглядаються до нового сучасного центру імітаційного моделювання, аналогів якому немає в Україні. Він створений за сприяння американців, які уже вклали в цей віртуальний полігон понад 20 млн доларів.

«Тут можна програмувати будь-яке поле, будь-яку зброю, будь-яку техніку, відпрацьовуються тактичні дії кожного підрозділу від відділення до роти включно», – хвалиться начальник навчально-тренувального відділення Олександр Матюш.

Командно-штабні навчання «Стрімкий тризуб 2017» триватимуть ще тиждень.

До слова, 15 вересня на Волині відбулися навчання бомбардувальної авіації. У той же час у Білорусі розпочалися спільні з Росією військові навчання.