На Львівщині відзначатимуть 72-гу річницю створення УГВР

logo


У неділю, 10 липня, у Самборі відзначатимуть 72-гу річницю створення Української Головної Визвольної Ради. Про це повідомили в департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, пише Depo.Львів.

Урочистості розпочнуться о 9:30 год на площі Степана Бандери у Самборі з покладання квітів до пам’ятника Степану Бандері, вшанування пам’яті майора УПА Степана Стебельського та розвідниці УПА Анни Черешньовської.

Опісля відбудеться формування автоколон учасниками та їх виїзд за “повстанським маршрутом” з Самбора в напрямку села Сприня. По дорозі передбачаються зупинки у селах Чуква, Блажів, Воля Блажівська та Звір для спільної молитви за загиблими борцями за волю України на могилах вояків УПА.

О 13:00 у селі Сприня на території СТОК Прикарпаття імені Кирила Осьмака відбудеться Урочиста хода та покладання квітів до пам’ятника засновникам Української Головної Визвольної Ради. Опісля отці християнських конфесій здійснять чин панахиди за борцями за волю України.

Також в рамках заходів заплановано проведення Пластової присяги, урочистого віче та святкового концерту.

Слід зазначити, що всі учасники урочистостей матимуть можливість відвідати музей-криївку, оглянути експозиції та поспілкуватись із учасниками національно-визвольної боротьби.

Українська Головна Визвольна Рада – орган політичного керівництва українським визвольним рухом, який оголосив себе “верховним органом українського народу в його революційно-визвольній боротьбі”, утворений в Україні наприкінці другої світової війни з ініціативи УПА. Метою організаторів було створення ширшої суспільно-політичної бази для боротьби збройного підпілля проти німців і більшовиків та притягнення до неї кадрів з-поза ОУН.

Установчі збори УГВР відбулися 11 – 15 липня 1944 року поблизу сіл Недільна та Сприня на Самбірщині під охороною відділів УПА.

В Україні під радянською окупацією УГВР керувала через УПА збройною боротьбою та вела через ОУН політичну і пропагандистську діяльність проти радянської влади.

УГВР підтримувала Українську Греко-Католицьку Церкву проти насильної ліквідації. У 1946 проведено бойкот радянських виборів. У жовтні 1949 року УГВР, УПА й ОУН видали “Звернення Воюючої України до всієї українсько еміграції” із закликом активізувати визвольну справу за кордоном. По смерті Романа Шухевича генеральний секретаріат очолив Юрій Коваль. Більшість членів УГВР в Україні загинули або були заарештованими. Тоді ж практично УГВР в Україні перестала існувати.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів