На Львівщині відзначили 72 річницю утворення УГВР

logo
na_lvivwini_vidznachili_72_richnicju_utvorennja_ugvr.jpg


понеділок, 11 липня, 2016, 9:11
Львів

На Львівщині відзначили 72 річницю утворення УГВР

Учора у гірському селі Сприня Самбірського району Львівської області надзвичайно урочисто та в атмосфері патріотичного піднесення відзначено 72 річницю утворення Української головної визвольної ради (УГВР).

Про це сьогодні, 11 липня, повідомив кореспондент IA ZIK.

Святкування чергової річниці УГВР розпочалося 6 липня військово-патріотичними молодіжними змаганнями «Ігри нескорених». У них взяли участь вісім команд школярів з наближених до Самбірщини районів Львівської області. Уперше на історичне місце Прикарпаття, де утворилася УГВР, приїхали помірятись силами однолітки із Сватове Луганської та Слав’янська Донецької областей.

За п’ять днів таборування на території спортивно-оздоровчого комплексу «Прикарпаття» (СТОК) імені Кирила Осьмака та добре продуманої патріотичної програми «Ігор нескорених», наголосив голова районної ради Віталій Кімак, учасники змагання подружилися та зміцнили свою віру в тому, що в них єдина і велика Україна. А їх завдання у тому, щоб її спільно розбудовувати заради щасливого життя.

Вранці учасники святкування у Самборі на площі Пам’яті поклали квіти до підніжжя пам’ятника Провіднику ОУН Степану Бандері, погрудь – командиру сотні УПА Степану Стебельському «Хріну», розвідниці УПА Анні Черешньовській «Тетяні», героям Небесної сотні. Звідси рушили повстанським маршрутом. У селі Чуква оглянули експозицію музею національно-визвольних змагань, помолились та віддали шану на могилах повстанців у селах Блажеві, Воля Блажівська та Звір.

Основні заходи відбулися у с. Сприня біля пам’ятника засновникам УГВР. Велично, на усі навколишні гори, у спільному виконанні прозвучав Державний гімн України. Група священиків відправила поминальну молитву. Квіти вдячності тим, хто 72 роки тому боровся за незалежність України, поклали донька президента УГВР Наталія Осьмак, народні депутати України, голова обласної ради та заступник голови ОДА Роман Замлинський, група депутатів обласної ради на чолі з головою комісії Олегом Домчаком, керівники Самбірщини – голова райради Віталій Кімак, голова РДА Микола Фрей, делегації сусідніх районів, Братств ОУН-УПА, політичних партій, громадських організацій тощо.

Новинкою цьогорічного святкування УГВР стало те, що народний драматичний колектив «Оберіг» народного дому с. Оброшино Пустомитівського району інсценізував останній бій повстанців з енкаведистами. Святковою вийшла процедура нагородження учасників «Ігор нескорених». Цю місію було доручено дочці президента УГВР Наталії Осьмак, станичному Самбірської станиці Братства ОУН-УПА Миколі Петрущаку, керівникам Львівщини та народним депутатам.

Нелегку перемогу на цьогорічних «Іграх нескорених» здобула команда школярів Пустомитівського району, а «Нескорені» із с. Погірці, які представляли Самбірщину, як і торік, стала срібним призером.

Без пам’ятних сувенірів не поїхали додому команди із східних міст Сватове та Слав’янськ. А водночас молодб повезла найприємніші враження від п’яти днів таборування на Прикарпатті, походу туристичним маршрутом повстанців та сходження на гору Діл Старосамбірського району, на якій в роки більшовицької окупації діяла підстаршинська школа УПА.

У виступах наголошувалося, що своє минуле маємо пам’ятати, що сьогодні Україну єднає російська навала. Та зовнішній агресор, як і не менш підступний внутрішній ворог, буде поборений. Віри, що так буде, додали слова з пісні «Йшли селом партизани», в яких, зокрема, сказано: «Ми підемо вперед і здобудемо волю,України ми вірні сини…».

Присутні змогли оглянути деякі зразки військової техніки та зброї, придбати нову патріотичні літературу, сувеніри, скуштувати козацький куліш, оглянути виставку музею-криївки. Для гостей організатори підготували святковий концерт, в програмі якого були патріотичні пісні, вірші.

Важливе значення мали теплі та приємні зустрічі, спільні світлини біля пам’ятника засновникам УГВР.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.


Реклама

А поділитися?