На Львівщині відзначили 74-ту річницю створення УГВР

logo


У неділю, 15 липня, у селі Сприня на Самбірщині відзначили 74-ту річницю створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) – органу національно-визвольної боротьби України проти фашистської Німеччини та московсько-більшовицької окупації в часи Другої Світової війни. Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Розпочався захід урочистою ходою учасників національно-визвольної боротьби, молоді, представників громадських організацій, влади та місцевого самоврядування з багатьох районів області, покладанням квітів до пам’ятника засновникам УГВР та панахидою. Опісля відбулось урочисте віче.

«Організація українських націоналістів, яка була найсильнішою політичною, військовою силою 40-х років 20-го століття, зрозуміла, що треба не просто вести одну силу вперед, а треба згуртувати український нарід, треба згуртувати всіх тих, хто думає про Україну, хто бореться і вірить в неї. Тому постав і український парламент – Українська Головна Визвольна Рада, тому і постав український уряд – Генеральний Секретаріат. Будучи тут, ми також думаємо про сьогодення, про завтрашній день. І направду ми повинні пишатися тим, що те, що не вдалося Січовим Стрільцям, воїнам Української Народної Армії, Українській повстанській армії, зробили українські воїни 21-го століття. Перший раз за 100 років ми зупинили неприятеля, а він лишається споконвіку той самий. Це говорить про те, що ми є сильні, ми є мужні, згуртовані», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Усі фото прес-служби Львівської ОДА

Присутні на заході хвилиною мовчання вшанували загиблих на Майдані та під час протистоянь на Донбасі.

Пізніше відбулося нагородження учасників та переможців змагань «Ігри нескорених».

Довідка. Українська Головна Визвольна Рада – орган політичного керівництва українським визвольним рухом, який оголосив себе «верховним органом українського народу в його революційно-визвольній боротьбі», утворений в Україні наприкінці другої світової війни з ініціативи УПА й ОУН(б). Українська Повстанська Армія перебувала у повному підпорядкуванні УГВР.

З 10 до 15 липня 1944 року біля села Сприня Самбірського району відбувся Перший Великий З’їзд УГВР, на якому було прийнято: Універсал, Платформу та Устрій УГВР. Тоді ж Президентом УГВР було обрано Кирила Осьмака, головою Генерального Секретаріату УГВР обрано командувача УПА Романа Шухевича.

Національно-визвольна боротьба під керівництвом УГВР тривала до середини 50-х років. Вона завершилася після арешту останього командира УПА та Генерального секретаря УГВР Василя Кука.