На Львівщині вимагають повернути звання “Герой України” Бандері та Шухевичу

logo
141524_na_lvivwini_vimagajut_povernuti_zvannja_g.jpeg


13.10.2017, 12:17

Бандера, Шухевич, Герой УкраиныБуська районна рада Львівщини закликає Президента України повернути звання “Герой України” Бандері та Шухевичу. Про це повідомляє “Буське радіо”. 

Як зазначається у повідомленні, відповідне рішення прийняли 12 жовтня депутати Буської райради. У ньому зазначається, що 14 жовтня 2007 року звання Героя України було присвоєну командувачу УПА Роману Шухевичу, а в січні 2010 року – лідеру ОУН Степану Бандері. Однак у квітні 2010-го Донецький апеляційний адмінсуд визнав рішення про присвоєння звання головнокомандувача УПА незаконним, мотивуючи це тим, що Героєм України може стати лише громадянин країни, а Шухевич де-юре таким не був. За цією ж схемою у вересні 2010 року позбувся героя лідер ОУН Степан Бандера.

“14 жовтня ми відзначатимемо 75-річчя від створення УПА. Однак ми і досі не маємо Указу Президента України про відзначення цієї дати. Героїв ОУН та УПА, які десятиліттями боролися за Україну, на жаль, надалі ігнорує сьогоднішня влада. Зволікання із визнанням Степана Бандери та Романа Шухевича Героями України можна порівняти з відмовою визнати Героями України нинішніх військових, які на Донбасі захищають територіальну цілісність України. Боротьба провідників ОУН та УПА за соборну, суверенну та незалежну Україну – яскравий приклад для нинішнього та майбутнього поколінь”, – написано у зверненні.

З аналогічною вимогою звернулася до Президента України Львівська обласна рада під час сесії 10 жовтня 2017 року, повідомляє “Вголос”. 

Бусский районный совет Львовской области призывает Президента Украины вернуть звание “Герой Украины” Бандере и Шухевичу. Об этом сообщает “Бусское радио”. 

Как отмечается в сообщении, соответствующее решение приняли 12 октября депутаты Буского райсовета. В нем отмечается, что 14 октября 2007 звание Героя Украины было присвоено командующему УПА Роману Шухевичу, а в январе 2010 года – лидеру ОУН Степану Бандере. Однако в апреле 2010-го Донецкий апелляционный админсуд признал решение о присвоении звания главнокомандующего УПА незаконным, мотивируя это тем, что Героем Украины может стать лишь гражданин страны, а Шухевич де-юре таковым не был. По этой же схеме в сентябре 2010 года лишился героя лидер ОУН Степан Бандера.

“14 октября мы будем отмечать 75-летие от создания УПА. Однако мы до сих пор не имеем Указа Президента Украины о праздновании этой даты. Героев ОУН и УПА, которые десятилетиями боролись за Украину, к сожалению, в дальнейшем игнорирует сегодняшняя власть. Промедление с признанием Степана Бандеры и Романа Шухевича Героями Украины можно сравнить с отказом признать Героями Украины нынешних военных, которые на Донбассе защищают территориальную целостность Украины. Борьба проводников ОУН и УПА за соборную, суверенную и независимую Украину – яркий пример для нынешнего ого и будущего поколений”, – говорится в обращении.

С аналогичным требованием обратился к Президенту Украины Львовский областной совет во время сессии 10 октября 2017 года, сообщает “Вголос”. 


А поділитися?