На Львівщині вирішили знову добувати гірський віск

logo


На Львівщині вирішили знову добувати гірський віск

У Львівській області вирішили відновити видобуток гірського воску – озокериту. Речовину використовують для лікування важких захворювань і навіть онкології. Про це повідомили в прес-службі Львівського інституту проектування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств

Шахта на Львівщині забезпечувала озокеритом практично всі лікарні колишнього Радянського Союзу. Видобуток припинили в 1994 році. Пізніше шахту затопили. Зараз тут розташовано автотранспортне підприємство, а елементи будівлі розпилюють на металобрухт. Але під землею знаходяться ще тонни цінного речовини.

“Можна видобувати близько 2-3 тонн озокериту в рік, запас озокериту є понад 100 тисяч, тобто при такому видобутку ми можемо розраховувати не менш ніж на 50 років”, – розповідає, Богдан Максимович, головний інженер Львівського інституту проектування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств .

У 19-му столітті з бориславського озокериту робили свічки і лаки, а потім – використовували як ізоляційний матеріал. І найголовніша цінність – лікувальна.

У львівській обласній лікарні відновного лікування гірським воском рятують пацієнтів з травмами опорно-рухової системи, хворобами судин і неврологічними захворюваннями. Кажуть, навіть онкологію подужає. Дія озокериту надзвичайно широко.

Мерія Борислава вирішила відновити видобуток. Шукають інвестора. На будівництво нової шахти потрібно як мінімум три роки. А поки озокерит в лікарнях замінюють парафіном.