На Львівщині вшанують 80-й день уродин славетної «Примадонни»

logo
106724_na_lvivwini_vshanujut_80_j_den_urodin_sla.jpeg


Іванка Мигаль – володарка провідного мецо-сопрано американської опери. Народилась вона 6 липня 1937 року у м. Львові, дитячі роки пройшли у містечку Буськ. А померла на чужині у 1983 році, віддавши свій неповторний голос нащадкам Нової Англії.

   В Україні мало хто про неї знав. Адже становлення співачки, розквіт її творчості відбувалися у пору «холодної війни», коли рідним, у колишньому Союзі, доводилося бути байдужими до слави заморської примадонни.

   І лише у 1977 році ім’я цієї чарівної жінки і непересічної талановитої мисткині, ввійшло у нашу свідомість, ввійшло аби закарбуватись у ній світлою і чистою пам’яттю, спалахнути відчуттям гордості та шани.

  Іванка жила мрією про те, як колись верне до отчого краю, хай гостею і ненадовго, аби піснею своєю виявити тугу за Батьківщиною, і не спопелілу любов великого серця до рідного народу.

   Чужина не була для неї злою мачухою. Але рідною і єдиною залишалась все ж Україна, а уособлювала для неї цю землю – земля Бузецька. Вроджений талант і жертовна праця не дали Іванці загубитись серед сотень тисяч українських емігрантів у Канаді.

   Та життя співачки обірвалось так жорстоко скоро… І так багато не встигла у цьому світі Іванка Мигаль. Не побачила вона омріяного краю, не знеслась високо до рідного неба її пісня, дарована ним. Не пролунали Іванчині кроки у, наповнених дитячим гомоном, коридорах Буської СШ №2.

   6 липня Буський район вшанує 80-ий день уродин славетної «Примадонни». У Буській бібліотеці для дорослих ім. І. Котляревського відбудеться творчий вечір. Початок о 11.00 год. 

Нагадаємо, У Львові покажуть документальний фільм про успішних українців у США


Реклама

А поділитися?