На Львівщині за червоно-чорний прапор затримали активіста

logo


«Колись Янукович хотів заборонити збиратися більше трьох, а ця влада пішла далі – навіть одному не можна стояти!»

«Свободівець» Михайло Галущак, якого затримали 26 лютого 2017 року на Львівщині під час жалобних урочистостей у селі Гута Пеняцька та відкриття зруйнованого раніше польського пам’ятника за розгорнутий ним червоно-чорний прапор повідомив, що полісмени звинуватили його в провокації. Водночас не зважали на людей з нашивками на рукавах з написом «Армія Крайова». Про це повідомляє прес-служба «Свободи».

Галущак розповів, що стояв осторонь мітингу із червоно-чорним прапором та інформаційним плакатом зі світлинами і закликами українською та польською мовами відновити зруйновані українські могили на території Польщі. Він зазначив, що за останні три роки актів вандалізму у Польщі зазнали 14 українських могил.

«Прийшов ушанувати пам’ять загиблих, а також намагався цим банером привернути увагу української та польської влади, представників польського суспільства як до проблем руйнування українських могил на території Польщі, так і до питання їхнього відновлення. У Гуті Пеняцькій одразу по завершенні слідчих дій щодо руйнування меморіалу українці самі відновили пам’ятник, відмили усі написи, які залишили вандали. Натомість, коли у Польщі обмальовували українські меморіали, то місцева влада не те що сама їх не відновлювала, а ще й чинила перешкоди українській громаді, яка хотіла відновити ці пам’ятки», – розповів «свободівець».

За його словами, до нього підійшли працівники поліції та заявили, що він попередньо не подав заявку на участь у мітингу, тому порушує закон, і попросили забрати банер та згорнути прапор: «Вони казали, що це, мовляв, провокація. Але в той же час на мітингу були поляки, які мали на рукавах нашивки з написом «АК» (Армія Крайова). Це дуже дивно: на українській землі червоно-чорний прапор – це провокація, а «АК», що воювала проти українців, – це, виходить, герої?».

Галущак повідомив, що полісмени попросили його пройти з ними до машини, попередивши, що у разі відмови зроблять це силоміць.

«Вони взяли в мене пояснення – хто я і що роблю. Після цього я сказав, що повертаюся на мітинг, але тоді полісмен подзвонив кудись і сказав затриматись, бо вони ще писатимуть протокол про адмінпорушення. Я попросив скласти протокол про моє затримання – вони відмовились, але й далі мене затримували. Склали протокол, де вказано, що я вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 статті 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, де йдеться про «порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій». Колись Янукович хотів заборонити збиратися більше трьох, а ця влада пішла далі – навіть одному не можна стояти!» – підкреслив націоналіст.

За його словами, складалося враження, що пам’ятник відкривають не під Львовом, а під Варшавою.

«За попередніми домовленостями, урочистості спочатку мали відбутися біля пам’ятника українським жертвам с. Гута Пеняцька, а після – біля пам’ятника жертвам-полякам. Однак усе було навпаки. Вийшло так, що вся основна частина урочистостей відбулася біля польського пам’ятника: мікрофони, делегації, прапори, сотні людей… Біля українського пам’ятника було два-три десятки українців. Польська сторона, на відміну від нашої, проігнорувала вшанування українців. Не останнє місце у цьому займає і позиція «нашої» влади, яка забула, що повага від інших націй починається із самоповаги. Як ніколи у цій ситуації актуальні слова Тараса Шевченка: «Варшавське сміття ваші пани, ясновельможнії гетьмани!..», – резюмував Галущак.

Залишити коментар