На Львівщині задумались про екологічний сміттєпереробний завод

logo
104910_na_lvivwini_zadumalis_pro_ekologichnij_sm.jpeg


Фото з відкритих джерелФото з відкритих джерелУ Миколаївському районі збудують сміттєпереробний завод з технологією біосушіння.

Вчора, 26 червня, у Новому Роздолі відбулись громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу на території Новороздільського заводу складних мінеральних добрив. Тарас Зозуля, т.в.о. директора департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА, за участі представників департаменту екології та природних ресурсів, провів громадське обговорення з жителями міста.

Про це ІА ZIK повідомили у Миколаївській райдержадміністрації, – передають “Львівські”.

Проект комплексу з утилізації твердих побутових відходів презентував представник ТОВ «Вейст Менеджмент Системс» (польсько-український проект, що здійснюватиметься спільно з IDS BUD та E.CORAX). Компанія пропонує технологію біосушіння для виробництва РДФ-палива. Технологія біосушіння

проста: сміття проходить сортування, частина відправляється на переробку, а решта — сушиться під своєрідними ультрафіолетовими лампами. Суха речовина використовується як паливо на цементних заводах та ТЕЦ.

Додамо, що з офіційних джерел відомо, – поки в Україні майже немає підприємств, пристосованих під таке паливо, але це вже є кроком вперед.

Для будівництва першого етапу заводу потрібно три роки. На першому етапі завод зможе переробляти приблизно 80 тис. тон відходів у рік, на третьому етапі обсяги збільшаться до 250 тис. тон. Вартість проекту – 89 млн євро.

Така альтернатива стандартному сміттєспалювальному заводу має хороші шанси на реалізацію, адже є екологічнішою. А як вважаєте ви?

Нагадаємо, раніше “Львівські” повідомляли про те, що ситуація з сміттям в місті має позитивну динаміку – майданчики очищають. Кількість невивезених майданчиків в різних районах можна переглянути ТУТ.

А поділитися?



Вам має сподобатись...