На Львівщині затримали провокаторів із антиукраїнськими плакатами

logo
77754_na_lvivwini_zatrimali_provokatoriv_iz_ant.png


29 березня, 2017 – 17:54

Фото ГО «Варта 1»

Сьогодні, 29 березня, близько півсотні молодих людей перекрили дорогу біля села Гряда, що у Жовківському районі  Львівської області. Тримали плакати українською та польською мовами «НІ! Геноциду поляків», «Поляки наші брати», «Руки геть від спадщини»…

«Прибули ці люди на автобусах із львівськими номерами», – написав на сторінці у Фейсбуку голова виконкому ГО «Варта 1» Ігор Зінкевич. Згодом додав у повідомленні, що учасники акції – з Івано-Франківської, Хмельницької та Львівської областей, і більшість із них – у стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння.

Провокаторів затримали. Правоохоронці, які прибули на місце події, вилучили у них автомобільні шини, фаєри, димові шашки, квадрокоптер, польські та українські національні прапори. Як з’ясувалося, за участь в акції її організатори пообіцяли заплатити по 200 гривень.

«Сьогодні ми стали свідками провокативних дій з боку спецслужб країни-агресора, щоб розхитати та дестабілізувати економіко-політичну ситуацію на теренах Західної України, – зазначив на брифінгу, скликаному щодо акції біля села Гряда, голова ЛОДА Олег Синютка. – Але, завдяки злагодженим діям українських спецслужб та правоохоронців, ми змогли не лише локалізувати цю подію, а й виявити замовників та організаторів». 

У зв’язку із сьогоднішніми подіями у Жовківському районі керівник області згадав аналогічну провокацію 12 березня, яку локалізували поліцейські, затримавши групу осіб із наміром перекрити дорогу до пункту пропуску «Медика–Шегині».

Заразом керівник області подякував за єдність із українським народом представникам Генконсульства Польщі у Львові, послу Республіки Польща в Україні й усім полякам, які проживають на території України.

«Переконаний, що провокативні дії на території Польщі щодо українців та українських пам’ятників мають того ж самого замовника, як і провокації, свідками яких ми стали сьогодні», – сказав Олег Синютка.

За фактом акції біля села Гряда обіцяють відкрити кримінальне провадження за ст. 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії).

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів


Реклама

А поділитися?