На місці будинку Ярославенка створять музичну студію

logo
109220_na_misci_budinku_jaroslavenka_stvorjat_mu.jpeg


На місці будинку Ярославенка створять музичну студію

Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на будівництво гр. Мельником Р.Л. багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського обслуговування, музичною дитячою ім. Я. Ярославенка, творчими майстернями та даховою котельнею на вулиці Ярославенка, 30.

За словами головного архітектора міста Юліана Чаплінського йдеться про 4-поверховий будинок. «Таким чином ми вирішуємо проблему щоб вшанувати пам’ять Ярославенка, щоб діти могли займатися музикою, і щоб вийти з судових процесів. Перший поверх передається містові під музичну студію», – сказав Андрій Садовий.

Нагадаємо, скандал навколо зруйнованого забудовником будинку відомого композитора Ярослава Ярославенка триває уже багато років. У 2008 році він був викуплений у мешканців та зруйнований, а на його місці мала постати багатоповерхівка.

Коли у справу втрутилася громадськість забудовник запропонував після зведення нового будинку виділити 95 кв м його площі під музей, була також пропозиція відбудувати фасадну стіну історичної будівлі.

У Львові на місці історичного будинку композитора Ярославенка постане новобудова

11 лютого 2014 року Сихівський районний суд виніс рішення про зобов’язання забудовника Ростислава Мельника відновити будинок українського композитора Ярослава Ярославенка.

Забудовник – президент компанії “Ріел-груп” Ростислав Мельник заявив, що компанія подаватиме апеляцію на це рішення. Пізніше, у 20125 році, Ростислав Мельник заявив про намір відбудувати будинок у первісному вигляді. Ці заяви лунали публічно, тож дещо заспокоїли громаду.

Зараз же, згідно із рішенням виконкому, питання відновлення будинку вже не стоїть на порядку денному, замість історичної будівлі постане новобудова.

А поділитися?