На місці будинку Ярославенка створять музичну студію

logo
109220_na_misci_budinku_jaroslavenka_stvorjat_mu.jpeg


На місці будинку Ярославенка створять музичну студію

Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на будівництво гр. Мельником Р.Л. багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського обслуговування, музичною дитячою ім. Я. Ярославенка, творчими майстернями та даховою котельнею на вулиці Ярославенка, 30.

За словами головного архітектора міста Юліана Чаплінського йдеться про 4-поверховий будинок. «Таким чином ми вирішуємо проблему щоб вшанувати пам’ять Ярославенка, щоб діти могли займатися музикою, і щоб вийти з судових процесів. Перший поверх передається містові під музичну студію», – сказав Андрій Садовий.

Нагадаємо, скандал навколо зруйнованого забудовником будинку відомого композитора Ярослава Ярославенка триває уже багато років. У 2008 році він був викуплений у мешканців та зруйнований, а на його місці мала постати багатоповерхівка.

Коли у справу втрутилася громадськість забудовник запропонував після зведення нового будинку виділити 95 кв м його площі під музей, була також пропозиція відбудувати фасадну стіну історичної будівлі.

У Львові на місці історичного будинку композитора Ярославенка постане новобудова

11 лютого 2014 року Сихівський районний суд виніс рішення про зобов’язання забудовника Ростислава Мельника відновити будинок українського композитора Ярослава Ярославенка.

Забудовник – президент компанії “Ріел-груп” Ростислав Мельник заявив, що компанія подаватиме апеляцію на це рішення. Пізніше, у 20125 році, Ростислав Мельник заявив про намір відбудувати будинок у первісному вигляді. Ці заяви лунали публічно, тож дещо заспокоїли громаду.

Зараз же, згідно із рішенням виконкому, питання відновлення будинку вже не стоїть на порядку денному, замість історичної будівлі постане новобудова.


Реклама

А поділитися?