На модернізацію очисних споруд Львова потрібно щонайменше €200 млн

logo


Львівські очисні споруди потребують капітальної реконструкції. Однак на це піде не рік і не два. Адже ціна питання ‒ щонайменше 200 мільйонів євро.

Цього року на ремонтні роботи «Львівводоканал» витратив більше п’яти мільйонів гривень. З них майже три виділила міська рада. Тож, як на підприємстві витратили кошти, приїхали подивитись депутати.

«До нас на комісію багато є звернень від мешканців даного району ‒ це Личаківський і Шевченківський з тим, що деколи там може стояти ще запах. Для того ми зініціювали сюди виїзд інженерної комісії», ‒ каже депутат Львівської міської ради Остап Доскіч.

За виділені гроші відремонтували три відстійники та один із апаратів біологічної очистки стічних вод. Насправді, крапля в морі, кажуть у «Львівводоканалі». Та все ж позитивний ефект є.

«Ми бачимо, що реально це є позитив навіть в показниках наших стічних стоків, які ми потім транспортуємо в річку Полтва. До прикладу, по аміаку. Якщо раніше забруднення було, припустимо, шість, при нормативі два, то зараз ми маємо 1,8. Після цього ми провели ці от заходи», ‒ пояснює директор ЛМКП «Львівводоканал» Валентин Вольський.

Питання очисних споруд ‒ одне з пріоритетних, тож наступного року «Львівводоканалу» варто розраховувати ще на кілька мільйонів із міського бюджету, певні депутати. Однак, аби запах у Львові покращився, а Полтва очистилась, потрібно в десятки разів більше. Комплексна реконструкція обійдеться щонайменше у 200 мільйонів євро. Наразі є сподівання на Меморандум із польським фондом охорони навколишнього середовища, який нещодавно підписали на Екофорумі. Проект передбачає повну модернізацію системи відведення та очистки стічних вод у Львові. Та ця перспектива довготривала.

«На підставі цього буде утворена робоча група, буде засідати, будуть представники польської, представники Львова, української сторони і будуть напрацьовані механізми, як безпосередньо укладати угоди, проектувати і впроваджувати цю справу», ‒ каже начальник управління інженерного господарства Львова Олександр Одинець.

Також «Львівводоканал» взяв позику у Європейському банку реконструкції та розвитку на оновлення пісколовок та будівництва біогазової установки. Це позитивно вплине на довкілля, а також забезпечить підприємство електроенергією.