На останній дзвоник до учнів Стрия приїхав Pianoбой

logo


На останньому дзвонику 25 травня у стрийській школі №4 співав Pianoбой. На перший погляд, все розпочалось як звичайна «лінійка». Менші розважали старших танцями. А старші запускали в небо голубів. Та таємницю видавали плакати: очевидно, що молодь чекала на Pianoбоя.

І він насправді не забарився. Це був перший в історії гурту концерт о десятій ранку. І для школярів. Дмитра Шурова з друзями запросили учні 8-А. Вони побачили на Youtube-каналі гурту під кліпом «Все Що Тебе Не Вбиває» заклик до участі в конкурсі.

«Я підписана на Pianoбоя в Youtube. Тож три тижні тому ввечері побачила пост «І ми починаємо». Я зайшла, подивилась, а там конкурс. Я спершу не думала брати участь, але вже вранці Дмитро Шуров був у «Сніданку», на телебаченні, і я все-таки вирішила сказати друзям, що є гарний конкурс. Мене підтримали», ‒ розповіла учениця 8-А класу, ідейниця участі в конкурсі Софія Дзявроник.

Відеоролик про шкільний булінг, знущання однокласників над однолітками, насправді пропагує повагу до іншого. За умовами конкурсу, кліп мав назбирати найбільше коментарів від учнів. Яка школа найактивніша ‒ до того і приїде зірка. Тому ці діти почали зі звичайних оголошень на дверях школи, а далі перейшли на активну агітацію за рідну альма-матер.

«Ми надрукували маленькі листівочки. І ходили поміж людей: «Добрий день, ви вірите, що наша школа може виграти?», ‒ розповіла учениця 8-А Христина Телешова.

І так у два тури набрали найбільше коментарів ‒ 1425, обійшовши Дніпро, Мукачево, Тернопіль.

«Ми були здивовані, коли ми виграли. Йшли по вулиці, кричали: «Ми виграли!» Люди дивилися на нас, як на дурненьких. Ми не могли повірити, що це сталось! Думали, що виграє якась інша школа, але не наша. Бо Стрий ‒ не таке вже й велике місто», ‒ розповіла учениця 8-А Рома Мідик.

«Коли о 20:00 годині стали відомі результати, всі мої учні мені безперестанку дзвонили. До пів одинадцятої вечора я відповідала тільки на телефонні дзвінки. «Мар’яно Романівно, ви чули? Ви знаєте, що Дмитро приїде?» А коли він ще відписав у соцмережах на своїй сторінці: «Стрий, я їду до вас!», ‒ все, це була остання крапля, вони твердо знали, що чекають гостей», ‒ поділилася враженнями класна керівниця 8-А Мар’яна Копчій.

А булінг, зізнався співак Дмитро Шуров, болюча тема і для нього. Коли був малим, з нього теж глузували: «У мене весь час так було, від молодшого віку.. Це були 90-ті роки, школи були переповнені.. не вистачало місць.. Одного разу мене посадили за підвіконня навчатись, бо не було місць у класі, я там застудився, пчихав, смаркав ‒ всі наді мною сміялися. А ще я займався музикою, бальними танцями, а для пацанів це не круто. Я був білою вороною..».

Тому своїх слухачів музиканти просять вірити в себе. А в разі біди ‒ звертатись до батьків. Цього Дмитро вчить і свого сина.