«На папері» − сакральне зі світським

logo


У галереї Iconart − лаконічна глибина Данила Мовчана

Виставка Данила Мовчана «На папері», яку репрезентовано в галереї Iconart, показала нам іншого художника, ніж ми звикли його сприймати. Бо в минулому випускник коледжу імені Івана Труша та Львівської національної академії мистецтв дотепер був відомий як творець, який займається іконописом, живописом та реставрацією, а папір − у контексті його особистості − це щось цілком інше.

21

Хоча, як наголосив у своєму вітальному слові завідувач кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ Роман Василик, знаковість і прицільна лаконічність зображень, − те, що поєднає твори художника в одне ціле. «Данило Мовчан вже начебто себе знайшов. Його вже начебто багато хто знає не лиш тут, а й за кордоном, − зауважував Роман Василик. – Однак художник не припиняє руху. Сьогодні на простому матеріалі висловлюючи свої думки на різні теми, він робить це в манері, яка глядачеві стосовно нього вже відома. Тобто лаконічно, скромно зводить формальні засоби до критичного мінімуму. І це цікаво».

3

Та, зрештою, все цікаво. Як зізнався Данило Мовчан «Львівській газеті», якісь ескізи, замальовки на папері він робив завжди. Але тільки років чотири тому почав розглядати папір як основу для окремих майбутніх творчих робіт. До слова, експозицію «На папері» становлять твори за останні три роки. І тепер художник думає про те, щоб спробувати більші формати.

8

«Папір добрий тим, що завжди є під рукою, що його не потрібно попередньо заготовлювати як дошку, що на ньому мінімальними засобами можна максимально багато сказати», − розмірковує художник. А говорить Данило Мовчан, який свого часу разом зі своїм батьком реставрував визнану чудотворну ікону Матері Божої Теребовлянської, на теми не лише сакральні, а й світські. Врешті-решт, людина і її мотивації та почуття – те, що інтригує його найбільше.

15

Фото Ярини Коваль

Loading…

lito1

Статті пов’язані мітками

Loading…