На пасажирах Ryanair Львів міг би заробляти €40 млн щороку

logo


Пристрасті за лоукостером. Після того, як ірландська авіакомпанія Ryanair заявила, що скасовує вихід на український ринок, посадовці намагаються відновити переговорний процес.

Нагадаємо, цієї осені перевізник мав запрацювати у аеропортах «Львів» та «Бориспіль». Однак київський аеропорт не домовився з лоукостером. Як наслідок: львів’яни залишилися без дешевих перельотів, а місто втратило тисячі потенційних туристів із Європи.

Із осені Ryanair мав запустити сім напрямків зі Львова. До Будапешта ірландським лоукостером збиралась і студентка Андріана. В обидва боки за квитки заплатила майже дві тисячі гривень.

«Це жахливо, тому що ми планували свою поїздку ще місяць тому. Ми справді очікували на те, що ми поїдемо, але як бачимо все змінилося», – розповіла Андріана.

10 липня авіакомпанія припинила продаж квитків. Тим, хто вже замовив політ, обіцяють повернути гроші. Пізніше комерційний директор Девід О’Брайєн офіційно підтвердив: виходити на український ринок не буде. Мовляв, аеропорт «Бориспіль» став на сторону авіакомпаній з високими тарифами і позбавив українських пасажирів доступу до дешевих авіаквитків.

«Ми шкодуємо, що київський аеропорт продемонстрував, що Україна ще не є достатньо зрілим або надійним місцем для інвестицій. Невиконання зобов’язань призведе до втрати більше 500 тис. клієнтів і 400 робочих місць в аеропорту тільки в перший рік, що забезпечило б значне зростання економіки України. Ми також жалкуємо про те, що львівський аеропорт став жертвою рішення київського аеропорту», – йдеться у офіційному прес-релізі компанії.

Прикро і керівництву аеропорту «Львів». Його керівник, Тетяна Романовська розповіла ZAXID.NET Новинам, що представники Ryanair під час переговорів також висували надмірні вимоги, але зрештою пішли на компроміс.

«Укладена з Ryanair угода є вигідною нам, комерційно вигідною – без жодних доплат. Спочатку вони висували вимоги, які ми просто фізично не могли виконати, бодай тому, що це не у нашій компетенції. Але під час переговорів, які тривали кілька днів, представники Ryanair зняли такі нереальні вимоги і ми змогли укласти нормальну рентабельну угоду. Я не розумію, чому Рябікін (генеральний директор аеропорту «Бориспіль» – авт.) не зміг домовитися», – зазначила Романовська.

Вигідний прихід лоукостера і самому місту. Тут вже очікували додаткових 300 тис. пасажирів на рік. Близько половини – іноземці, кожен із них залишав би у Львові близько 400 євро.

«Мені здається, що це небажання їх впустити в Україну, що є абсурдом. Я не думаю, що це бажання насолити Львову, тому що найбільший профіт отримати має, власне, Львів і найбільше гостей має до Львова прилетіти. Це є, щоби ви зрозуміли, сотні і сотні нових робочих місць», – вважає міський голова Львова Андрій Садовий.

Львівський ресторатор Марк Зархін певен: відмова Ryanair виходити на український ринок, перш за все, вдарить по середньому класу, який не може собі дозволити дорогі перельоти. Та й міста, куди заходять лоукостери, розвиваються.

«Ці міста ожили. У цих містах величезна кількість контактів із Європою. Це відповідно отримання нових досвідів у людей, менталітету нового, зміни свого менталітету», – вважає Марк Зархін.

А ще це – суттєвий удар по інвестиційному клімату держави. Ситуацію ще можна врятувати, певен нардеп Сергій Кіраль.

«По-перше, відсторонити директора аеропорту. По-друге, призначити тимчасово виконувача обов’язків або навіть створити якусь комісію з фахових менеджерів, які об’єктивно, незаанґажовано подивилися на ті умови, які пропонуються, не з точки зору вузькокорпоративних інтересів, а з точки зору політики держави загалом: розвивати в Україні дешеві авіаперевезення», – вважає народний депутат.

11 липня, прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив: перемовини з авіаперевізником відновлять. Також уряд попросить НАБУ та Антимонопольний комітет України оцінити переговорний процес за участі Мінінфраструктури і аеропорту «Бориспіль».