На польсько-українському кордоні вперше за 22 роки відновили залізничне сполучення євроколією

logo


У вівторок, 28 грудня, з польського Перемишля до села Нижанковичі у Львівській області по відновленій європейській колії вперше за 22 роки прибула дизельна дрезина, яка привезла подарунки для понад 200 українських дітей, чиї батьки служать або загинули у зоні АТО. Подарунки до дня Святого Миколая для дітей збирали волонтери з Перемишля.

«Все відбулось успішно – дрезина приїхала на територію України. По цій колії можуть їхати поки що лише дрезини. Зараз делегація із подарунками їде до дітей у Хирів. Це діти, чиї батьки загинули або служать у зоні АТО», – розповів ZAXID.NET Віктор Гальчинський, керівник прес-служби польсько-українського банку «Кредобанк», що допоміг реалізувати цю акцію.

Колію протяжністю 35 км на території Польщі у вересні розчистили волонтери під час акції «I Biesczadska Siekierezada Kolejowa». Коли кущі викорчували, то з’ясувалось, що колія перебуває у задовільному стані і нею можуть їздити невеликі поїзди і з швидкістю 30 км/год. Ширина колії – 1435 мм, що є стандартом у більшості країн Євросоюзу. На території України євроколія також перебуває у задовільному стані, але у деяких місцях потребує ремонту. Саме тому повноцінний рух лінією №102 наразі неможливий.

Схема залізничної лінії №102, яка пролягає територією України та Польщі через Перемишль-Нижанковичі-Добромиль-Хирів і Хирів-Старжава-Кросценко-Устрикидольне-Загуж-Санок

«Мета цієї акції – привернути увагу до того, що існує ще одне залізничне сполучення із Польщею. Більше того – це залізничне сполучення відбувається по євроколії, яка може служити як для потреб Польщі, так і для потреб України», – каже Віктор Гальчинський.

Відновлений залізничний маршрут Загуж-Хирів-Перемишль стане єдиною альтернативою залізничного сполучення гірських міст польських Бєщад (Устрики Долішні та Сянок) з рештою Польщі після закриття на капітальний ремонт у 2017-2020 роках залізничних ліній Ясло-Жешув та Ясло-Новий Загуж).

Як інформував ZAXID.NET, у 2017році в Старосамбірському районі планується розпочати будівництво нового міжнародного пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» на українсько-польському кордоні. Цей пункт пропуску створюється для переміщення осіб і вантажів транспортними засобами з максимально допустимою масою до 3,5 тонн, за винятком пішохідного руху. Пункт пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» стане сьомим автомобільним переходом на кордоні з Польщею.