На шляху до вирішення сміттєвої кризи: як у Львові почали пластик

logo


Лише за 4 роки місто вирішило відновити співпрацю з двома підприємствами, і досить на вигідних для себе умовах.

Як це працює.

“Львівторресурс” за власні кошти встановив контейнери для збору пластику в будинках, де діють ОСББ. Станом на сьогодні до такої співпраці долучились всього лише 10% ОСББ, але за словами Андрія Садового, незабаром ситуація має поліпшитись.

“ОСББ – окрема спільнота, мені приємно, що вони мають таке розуміння, аби показувати приклад іншим будинкам. Динаміка дуже-дуже позитивна”, – сказав Андрій Іванович.

Фірма збирає пластик по Львову власними силами, а ще їм в цьому допомогають перевізники сміття. Пластик на підприємтсві сортується за кольором та матеріалом. Серед найпоширеніших – петпляшка та поліетилен.

Ціна одного кілограму невідсортованого пластику від 3 до 5 грн. за кілограм. Якщо пластик відсортований, то ціна може бути більша. Усе залежить від кольору”, каже директор “Львівторресурсу” Юрій Максимів.

“Колись ми купували пластик по всій Україні, а тепер більше працюємо в нашому регіоні. Зрозуміло, що тут купуємо відсортований пластик у “Львівторресурсі”, потім переробляємо товар у пластівці або в гранули”, – розповів Юрій Іськів, керівник “Євротеку”.

До слова, станом на зараз потужності підприємства дозволяють переробляти до 150 тонн пластику в місяць. Втім, підприємці зазначають, що готові збільшити об’єм роботи, аби товару було вдосталь.

“Сировини нам не вистачає, адже можемо переробляти до 300 і навіть 500 тонн в місяць”, – зазначив Іськів.