На слуханнях мешканці підтримали підвищення вартості проїзду у львівському електротранспорті

logo
118901_na_sluhannjah_meshkanci_pidtrimali_pidviw.jpeg


У Львові з 1 вересня зросте вартість проїзду в електротранспорті – з 2 до 3 грн за загальний квиток та з 1 до 1,5 грн – за студентський та учнівський. Підвищення тарифів на проїзд у трамваях і тролейбусах підтримала більшість присутніх 7 серпня на громадських слуханнях мешканців.

«Востаннє тариф на проїзд в електротранспорті переглядався в червні 2014 року. З того часу більше, ніж вдвічі, зросла заробітна платня. Крім того, в той час «Львівелектротранс» платив за електроенергію за тарифом, встановленим для населення. Зараз ми платимо за набагато вищими промисловими тарифами. Також суттєво зросли витрати на утримання рухомого складу, колій і мережі», – пояснив потребу в піднятті вартості проїзду заступник директора з економічних питань ЛКП «Львівелектротранс» Олексій Зварич.

За його словами, збитки «Львівелектротрансу» за перше півріччя 2017 року становили 66,8 млн грн, а при тарифі в 3 грн і нинішньому рівні відшкодувань за пільгові перевезення ці збитки були б на 12 млн грн меншими.

Нагадаємо, що в червні «Львівелектротранс» ініціював підвищення вартості проїзду в трамваях і тролейбусах до 4,5 грн за загальний квиток і 2,25 грн за студентський та учнівський. Однак міський голова Львова Андрій Садовий виступив проти такого різкого підвищення тарифів.

Після цього, за словами Олексія Зварича, «Львівелектротранс» розрахував мінімальний економічно обґрунтований тариф, який мав би становити 3,7 грн. «Однак він є незручним через копійки, тому в мерії вирішили скоротити до 3 грн», – зазначив Зварич.

Як розповів голова громадської ради при управління транспорту ЛМР Святослав Товстига, більшість присутніх на засіданні членів громадської ради підтримала підняття вартості проїзду в електротранспорті, а також рекомендувала управлінню транспорту переглянути тарифи на маршрутки.

Під час слухань мешканці висловили низку зауважень до роботи електротранспорту – скаржились на відсутність кондиціонерів у салонах, часті простої трамваїв, відсутність у вільному доступі графіків руху електротранспорту.

Однак, більшість присутніх на громадських слуханнях мешканців підтримали підвищення тарифу на проїзд у електротранспорті до 3 грн за загальний квиток та 1,5 грн за пільговий квиток. За проголосували 38 із 49 присутніх. Зазначимо, що громадські слухання є обов’язковими і без них підняти тарифи було б неможливо. Остаточно затвердити нову вартість проїзду має виконавчий комітет Львівської міськради.


Реклама

А поділитися?