На території єврейського гетто розпочалось будівництво багатоповерхівки

logo


getto

На території колишнього єврейського гетто у місті Львові розпочали будівництво багатоповерхівки.

Як стверджує директор Центру дослідження юдаїки і благодійної організації «Єврейське відродження», учасник підпільного єврейського руху в СРСР Мейлах Шейхет, будівництво проводиться з порушеннями не тільки будівельних норм, але й прав людини.

Про це Мейлах повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Телефонні анонімні дзвінки повідомили мене про нове будівництво на території колишнього єврейського гетто, створеного німецькими нацистами часів 2 світової війни. Мене повідомили, що людські останки були вночі вивезені з території будівництва в невідомому напрямку. 132 тис. євреїв міста Львова були ув’язнені в гетто, велика частина з них була розстріляна німецькими нацистами на місці або вивезена в газові камери німецьких концтаборів для подальшого знищення.

Територія єврейського гетто входить в зону жорсткого цілком обмеженого зонування і регульованої забудови. Однак Львівський міськвиконком тим не переймається, знищуючи новими забудовами не тільки обличчя території ЮНЕСКО, але й нехтуючи елементарними Правами Людини щодо збереження спокою невинно убієнних і права на майбутнє цього історичного міста і його середовища.

Жодних досліджень не виконано на цій сакральній території масового вбивства. Музей “Територія Терору” не віддзеркалює історію збірного пункту для відправки в концтабори для знищення євреїв під час німецької нацистської окупації. Значна частина євреїв, ув’язнених в гетто, була розстріляна на місці. Після війни цей же збірний пункт користувала окупаційна комуністична тоталітарна система для збору борців за Волю України та проти комуністичного свавілля для їх подальшого знищення. Так, долі наших народів зійшлися на цьому скривавленому місці Спільної Памяті.

Львівський міськвиконком не перейнявся вивченням ареалу єврейського Гетто і надав можливості численному незаконному будівництву, осквернивши при цьому громаду Львова злочинною байдужістю до свого минулого, до надзвичайно продуманого українськими парламентаріями Верховної Ради законодавства про збереження історико-культурної спадщини і знехтувавши глибокими релігйними та гуманітарними правами розстріляних тільки за те, що народились євреями і тільки за те, що українці, поляки та інші народи поліетнічного післявоєнного Львова боролись проти комуністичної окупаційної диктатури», – написав Мейлах Шейхет.