На території «Сільмашу» таки можуть запустити пресування сміття

logo


На території  промзони колишнього заводу «Львівсільмаш» таки можливе пресування сміття. Про це сьогодні, 11 січня, повідомив начальник міського департаменту ЖГ Сергій Бабак, передає кореспондент Львівського порталу.

silmash

«Це одна і з складових поводження зі сміттям. Відходи пресуються, і вони везуться десь на фабрики. Це технічний вузол.  Якщо у когось є застереження, що на вул. Шевченка, 327г може бути сміттєзвалище, то воно там технічно бути не може. Це лінія, яка стискає папір, пластик, сміття. У ДБН, в законі для будівництва полігонів, написано, що це новий вид формування полігонів – за рахунок брикетованого сміття. Це не є ноу-хау, це передбачено законом…» ,- зазначив він.

Щодо території довкола ангару, що є у власності ЛКП «Львівспецкомунтрнанс», і вирубаних там дерев, то у мерії відхрещуються від цього.

«Якщо дивитись на карти, то там не було лісу. Там приватна особа тримала ангар, який потім знесли», – уточнив С. Бабак.

На питання щодо виритого біля ангару котлована, посадовець відповів:

«Я не знаю історії того котловану – нічого не можу говорити».

Водночас місцева громадська активістка Наталія Кузьма повідомила у Facebook, що екологічна інспекція Львова зафіксувала факт вирубки насаджень на території поблизу ангару.

«Отримала лист від державної екологічної інспекції у Львівській області. Працівниками «Львівспецкомунтрансу» на земельній ділянці, яка ще підприємству не виділена і, дасть Бог не буде виділена, «викорчовані пні дерев породи сосна та верба, а також пні зрізаних дерев породи верба, береза, сосна». Шкода, нанесена зеленому господарству населених пунктів, визначена постановою Кабміну. Градація починається від товщини стовбура до 6 сантиметрів (40 грн.) і може сягати кількох тисяч за великі дерева залежно від породи дерева, періоду його знесення. (Є зйомка дроном до вирубки) Так, ще поліція має довести вину, але саме цю ділянку просить підприємство, керівник «Львівспецкомунтрансу» Тарас Стефанишин на виїзній депутатській комісії не заперечив вирубку, назвавши це знищенням самосіву, саме там вирито котлован і не відомо для чого забито сваї. Згідно законодавства працівники «Львівспецкомунтрансу» мали б взяти ордер на знесення зелених насаджень і таки дочекатись виділення їм земельної ділянки. Чи закон у нас не для всіх?»,- обурюється вона.

Додамо, що мова йде про приміщення-ангар на Шевченка, 327-г, яке є у власності ЛКП «Львівспецкомунтрансу». Довгий час це підприємство «вибивало» собі землю біля ангару для технічних потреб –і вкінці-кінців таки отримало невеликий шмат землі. Потім у приміщення «Львівспецкомунтрансу» було завезено обладнання для пресування і обгортання сміття, яке підприємство взяло в оренду на 3 місяці у компанії «Грінера-Україна». Це обурило місцевих активістів, які почали вимагати у міської ради Львова заборонити будь-яку сміттєву діяльність на території «Льівсільмашу». Вкінці кінців, після блокувань сесії, пікетів та непорозумінь, відповідну ухвалу прийняли міські депутати. Після цього почались розмови про створення на території «Сільмашу» «Білогорської долини».