На заробітках житель Львова захворів на глистну інвазію

logo
133345_na_zarobitkah_zhitel_lvova_zahvoriv_na_gl.jpeg


Від укусу комара на голові в чоловіка з’явилися глисти, які мігрували до правої бровиФото: varash.info

Фото: varash.info

За даними Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України, влітку цього року до медиків звернувся чоловік, у якого діагностували дирофіляріоз (глистну інвазію, що передається через кров після укусу інфікованого від собаки комара).

Житель Львова повернувся із заробітків у Кракові, де працював на будівництві майже рік. Сам хворий розповів медикам, що його кусали комарі, а перші симптоми хвороби він зауважив на початку травня 2017 року, виявив на голові коли невеликий щільний пухлиноподібний утвір діаметром 0,5 см. Протягом місяця утвір мігрував до правої брови.

Чоловіка прооперували у перший день після звернення до медиків – хірурги видалили нематоду довжиною 10 см, а в паразитологи обласного лабораторного центру ідентифікували нематоду як Dirofilaria repens.

Дирофіляріоз — небезпечний природно-¬осередковий трансмісивний гельмінтоз собак і кішок, який супроводжується тяжкою патологією всіх систем організму, включаючи головний мозок і очі. На дирофіляріоз також хворіє людина, яка безпосередньо від собак і кішок не заражається. Назва захворювання перекладається з латинської як «зла нитка» і означає глистну інвазію, що передається через кров після укусу інфікованого від собаки комара.

За даними ДЗ “Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України”  у 2016р. зареєстровано 111 спорадичних випадків дирофіляріозу місцевого характеру.   У Львівській області захворюваність на дирофіляріоз почали реєструвати з 2000 року. Станом на вересень 2017р. зареєстровано 15 випадків дирофіляріозу. Це пов’язано зі збільшенням кількості бродячих тварин, погіршенням санітарних умов, відносним потеплінням клімату й активізацією переносників.

Єдиним методом лабораторної діагностики дирофіляріозу у людей є морфологічне дослідження видаленого гельмінта (визначають вид, стать, розміри), на підставі якого встановлюють діагноз. 


А поділитися?Вам має сподобатись...