На Збоїщах організують школу культурного менеджменту для дітей

logo


У Львові планують запустити Літню школу культурного менеджменту для дітей. Чого там навчатимуть юних львів’ян, розповіла для Tvoemisto.tv директорка Народного дому на Збоїщах Марта Верхівська.фото: соцмережі

фото: соцмережі

Мета Школи культурного менеджменту – ознайомити дітей з актуальними течіями сучасного мистецтва, розвивати їхню креативність, пам’ять, уяву, образне мислення, також розповісти про перспективи в житті і роботі художника. Школа працюватиме на території Народного дому на Збоїщах, що на вулиці Мурованій, 32.

«Будемо говорити про різні професії: фотохудожника, художника, художника-ілюстратора, театрального дизайнера. Накладатимемо бізнес-модель на роботу художника, використовуючи стратегії, менеджерські штучки. Хочемо донести думку, що мистецтво теж може бути прибутковим», – розповідає Марта Верхівська.

«Хочемо, щоб ця школа була систематичною, проводилася кожного літа. Це підніматиме статус художника як творчої людини, мотивуватиме дітей вступали до відповідних вишів, даватиме розуміння, що за мистецтвом є перспектива», – додає директорка Народного дому. Планують, що спершу лекторами будуть студенти старших курсів. Пізніше запрошуватимуть відомих львів’ян, які вже чогось досягли у творчих професіях.

Школа буде безкоштовною та доступною для всіх. «Хотілося би, щоби в першу чергу це були діти мікрорайону, але Народний дім буде відкритий для кожного. Зараз це на рівні ідеї. Проект ще треба доповнити, бюджет – перерахувати. Але сама суть буде незмінна», – каже Марта Верхівська.

Для фінансування шукатимуть альтернативні шляхи, подаватимуться на різноманітні гранти і конкурси. Якщо все вдасться, школа може запрацювати вже наступного літа. «Найбільше очікую, що цю ідею підтримає управління культури. Вони мають бути зацікавлені, адже це буде і популяризація творчої спеціальності», – додає Марта Верхівська.

Народний дім на Збоїщах(фото: bruchwiese.livejournal.com)

Нагадаємо, у 2014-му році активні львів’яни розпочали ремонтувати занедбане приміщення Народного дому. Пізніше проект його ревіталізації став одним із переможців програми «Сильна Громада» від Української Галицької Асамблеї. Його автори отримали грант у розмірі 10 тисяч гривень для відновлення приміщення.

Підготувала Юлія Сабадишина