На Жидачівщині через аварійний міст їздять навіть вантажівки

logo


Аварійний, офіційно закритий, але проїзний. Уже 6 років на Жидачівщині люди переправляються через міст, який непридатний для проїзду. Не лякає жителів навіть обвал, який трапився тут у березні минулого року. Попри заборону, ним і надалі їздять автівки та навіть вантажні фури. Будівництво нової переправи обіцяли розпочати ще у 2017 році, та досі не почали.

Ще у березні 2017 року у селі Заліски Жидачівського району частково обвалився міст через Дністер. У травні його офіційно закрили для руху транспорту. Та на ділі автомобільний трафік через переправу після руйнування не зменшився.

«Рухаються всі автомобілі, за винятком великих МАНів, є ще менші Івеко, вантажні буси, які проїжджають. Ми просили, щоби привезли більше блоків і зробили якийсь під’їзд зиґзаґом, але кожен спирає один на другого: поліція на дорожників, дорожника на поліцію», – розповідає мешканка села Заліски Оля Музика.

Зранку на переході через ріку справжнє паломництво. По один бік мосту в селі Заліски дорога на Ходорів, по інший ‒ на районний центр Жидачів. Щодня шлях на роботу тут долають сотні людей.

«Кожен день йдемо з дітьми, йдемо в сніг, йдемо в дощ. Починає сніг топитися ‒ калюжа суцільна. От кожен день ми так йдем», ‒ каже мешканка села Заліски Надія.

Раз на годину маршрутка по один берег Дністра висаджує людей, й ті швиденько йдуть на інший. А там ще один автобус, який довго чекати не буде.

«То хіба міст?! Люди мучаться, чекають, добираються… А як «швидка» чи щось, то взагалі буде біда. Кожного дня, два рази в день рано і ввечері йду, важко і не тільки мені ‒ всім важко», ‒ скаржаться люди.

Маршрут із пересадкою Жидачів-міст-Ходорів коштує 10 гривень. Бетонні блоки, які мали б зупиняти транспорт, розтягли та зруйнували. Певний час рух на мості перекривали й поліцейські, та тепер і самі їздити по ньому не цураються. Щоби їхати справним мостом, треба робити гак майже на 50 кілометрів. Тож аварійним мостом скорочують дорогу навіть вантажівки. А проїзд легкового транспорту і поготів звичне явище.

«Як вони той міст закриють, я витрачу 6 тисяч гривень, а де об’їзд? Через Розділ туди 50 і сюди на роботу. Який зміст їхати при наших зарплатах», ‒ розповідає водій Ігор.

«Їхати не страшно. Нехай зроблять на Новий Розділ дорогу, тоді не буде страшно. Вони там ями повибирали, а тут по чому їхати? Мусимо їхати, як є», – додає інший водій.

Аварійним міст визнали ще у 2012 році. Реконструкції він не підлягає, треба будувати новий. На початок робіт Кабінет міністрів виділив майже 50 мільйонів гривень.

«Вже є рішення про виділення коштів з державного бюджету, перший транш передбачений для того, щоб розпочати роботи, тендер є оголошений, очікувана вартість понад 220 млн гривень. Протяжність майже 180 метрів», – запевнив т.в.о. директора департаменту дорожнього господарства Роман Кокотайло.

Тендер має завершитись у кінці березня. Якщо він буде успішним, будівництво почнеться навесні. А коли закінчиться ‒ ніхто прогнозувати не береться.