НАБу закидає керівництву бронетанкового заводу привласнення та розтрату майна на велику суму

logo


23.07.2017 11:30

На зап’ястках двох керівників Львівського бронетанковий заводзаводу клацнули кайданки. Мова про директора ДП “Львівський бронетанковий завод” Романа Тимківа та його заступника Олега Ткаченка.

Як виявилося, Національне антикорупційне бюро спільно з прокурорами САП, крім згаданих осіб, затримали ще кількох посадовців Збройних сил та приватної фірми за корупційну схему з уживаними двигунами.

Як розповіли “Експресу” у прес-службі НАБУ, детективи-антикорупційники затримали низку посадових осіб Збройних сил України та ДП “Львівський бронетанковий завод” через підозру у скоєнні злочину за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”). Також затримано засновника комерційної структури.

За інформацією слідства, службовці ЗСУ спільно з посадовцями Львівського бронетанкового заводу, засновником ТОВ та фірмами з ознаками фіктивності за корупційною схемою закупили запасних частин та комплектуючих до бронетанкового озброєння і техніки, розтративши 28,5 млн. грн. бюджетних коштів у 2015 році. 

“Суть схеми полягала у тому, що замість нових двигунів для танків Т-72 насправді було закуплено двигуни, які раніше були у використанні. До того ж ці старі, а інколи, й неробочі двигуни вже були колись продані —  у 2008 — 2009 роках вони були реалізовані підприємствам на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міноборони. Крім того, випуск цієї моделі двигунів  припинено ще в 1990-х роках, про що ініціаторам схеми було добре відомо”, — йдеться у повідомленні прес-служба НАБУ.

Загалом правоохоронці затримали п’ятьох осіб: начальника ЦБТУ ЗСУ озброєння ЗСУ (генерал-майора), начальника відділу ЦБТУ ЗСУ озброєння ЗСУ (полковника), директора та заступника директора ДП “Львівський бронетанковий завод” та засновника однієї з комерційних фірм.

Роман Тимків очолив Львівський бронетанковий завод у серпні 2015 року, тоді він став виконувачем обов’язків директора, а вже у вересні того ж року став повноцінним директом. Подейкують, що його призначення лобіював очільник Львівщини Олег Синютка. Він з ним знайомий ще з часів роботи в Івано-Франківську. Варто зазначити, що пан Тимків не мав жодного досвіду роботи в оборонній галузі. На Прикарпатті він був відомий як пивовар, є співзасновником Калуської броварні, засновником і екс-директором будівельної компанії “Екстім” та помічником на громадських засадах нардепа від БПП Юрія Солов’я. До речі, у 2012 році він був 99 номером у списку УДАРу до парламенту.

Як свідчить декларація Романа Тимківа за 2016 рік, він чоловік небідний. Зокрема, задекларував сім золотих та комбінованих годинників відомих брендів на загальну суму майже два мільйони гривень. Найдешевший годинник — марки “Breitling”, комбінований золотом. А найдорожчим — “Hublot”, за нього панові Тимківу довелося викласти 840 тисяч гривень.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter