Найцікавіші події театрального фестивалю «Кіт Ґаватовича»

logo


1-3 вересня у Львові в Стрийському парку відбудеться театральний фестиваль під відкритим небом «Кіт Ґаватовича». Захід відбувається у Львові вже удруге, але цього разу він повністю з нуля створює новий сценічний майданчик поблизу кінотеатру «Львів».

Наскрізною темою цього року стануть перформативні практики у театрі, які виконуватимуть як відомі кіноактори, так і перспективні актори зі сходу України.

Програма фестивалю складатиметься з трьох блоків: «Кіт слухає» (лекційна частина), «Кіт тренується» (практична частина) та «Кіт дивиться» (вистави).

ZAXID.NET обрав 10 фестивальних подій, які вартують особливої уваги. Повністю програму фестивалю можна побачити тут.

Нагадаємо, що всі заходи цього року будуть безкоштовні і відбуватимуться у Стрийському парку біля кінотеатру «Львів».

Якуб Ґаватович – театральний діяч ХVII століття, який вперше поставив театральну виставу у публічному просторі на Західній Україні. «Продав кота у мішку» – одна з його драматургічних робіт.

1 Вересня

18:00 – Офіційне відкриття фестивалю. Вистава «Жмут» від театру «Склад 2’0» (камерна сцена театру ім. Лесі Українки)

Вистава створена за мотивами п’єси українського письменника Юрія Тарнавського. 
На перший погляд історія виглядає досить прозаїчно – одвічні стосунки жінки та чоловіка, та не спішіть робити завчасні висновки. Звернувши увагу на пластику та деталі виконання цього твору, побачите, що це історія про тут і зараз, про те, як люди покидають рідні домівки, про те, як сьогодні бояться справжніх почуттів, аби не прив’язуватися до місця.

2 Вересня

11:00 – Сніданок з Риммою Зюбіною.

Акторка театру та кіно, володарка першої національної кінопремії «Золота Дзиґа» Римма Зюбіна зіграла головну роль у фільмі Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці». Саме за неї вона й отримала «Золоту Дзиґи». До речі, зараз у прокаті – фільм «Dzidzio Контрабас», де Зюбіна зіграла яскраву епізодичну роль

12:00 – Обговорення «Страх і гендерна нерівність у театрі»

Учасники: Уляна Мороз – директорка Львівського лялькового театру, Ярослава Кравченко – директорка та продюсерка «Дикого театру», Вікторія Петрова – співзасновниця Запорізької навої драми, Римма Зюбіна – акторка Молодого театру, Оксана Данчук – завідувачка літературного відділу Львівського академічного театру імені Лесі Українки, Ігор Аронов – актор театру та кіно. Модерує: Ірина Магдиш – культурна менеджерка.

15:00 – Тренінг/показ з мистецтва з перформансу. Провадить: Ігор Аронов – актор, учень Єжи Гротовського.

19:00 – Трагікомедія «godo 2.0» від Театр Art & Гарт за мотивами п’єси С. Беккета «В очікуванні Годо»; м. Сєвєродонецьк.

Art & Гарт створений ц 2004-му році в Луганську в якості альтернативи консерватизму ЛДАКМ. Перша ж вистава «godo» стала відома в Україні, Польщі, Ізраїлі, Канаді. Art & Гарт – Сєвєродонецьк – це Театр об’єктивного мистецтва і Школа актора, говорять автори.

21:00 – Трагікомедія «Синій автомобіль» від Молодого театру. Виконує: Олексій Вертинський.

Виставу поставив Ігор Славинський, актор і режисер, відомий телеведучи). В основі спектаклю – п’єса українського сучасного драматурга Ярослава Стельмаха. Це своєрідна сповідь автора про те, як непросто бути творчою людиною, як важко іноді народжуються звичайні слова, з них речення, а з речень – твори, які потім стають книгами, що інколи недбайливо покриваються пилом на бібліотечних полицях. Життя письменника – штука тяжка, але водночас страшенно цікава. Усі складності характеру такої творчої особистості з успіхом демонструє добре відомий киянам актор Олексій Вертинський. Виступаючи у ролі А – єдиного героя цієї моновистави – артист тримає глядача у цікавості і напрузі з першої до останньої хвилини, розповідаючи у короткому спектаклі про довге і змістовне життя свого персонажа.

22:00 – Кінопоказ від мистецької формації Wiz-Art

3 вересня

11:00 – Сніданок з Міськом Барбарою

Місько Барбара – український співак та актор. 1989 року став одним із засновників гурту «Мертвий Півень», відтоді залишаючись його вокалістом. 1998 року переїхав до Харкова, де почав займатися театром. Нині є лідером місцевого театру «Арабески».

21:00 – Вистава «Монолог про Найважливіше» театру «Арабески» (Харків)

Театр-студія «Арабески» заснований у 1993 році студентами театрального відділення Харківського інституту мистецтв. Перші роки свого існування театр найбільше уваги приділяв лабораторній праці, лише зрідка показуючи результати власних експериментів ширшому колу глядачів. З 1997 р. концепція театру змінилася. Окрім постійних тренінгів з вокалу, танцю, сценічного руху й мови, етюдних вправ, колектив працює над створенням репертуарного театру і провадить активну гастрольну діяльність.

22:35 – Закриття фестивалю: Сет від Hobogo