Найдавнішу церкву Львова відремонтують і захистять від блискавок

logo


Миколаївську церкву у Львові капітально відремонтують і захистять від блискавок за 3,5 млн грн.
фото: Андрій Поліковський

фото: Андрій Поліковський

Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради уклало угоду про капітальний ремонт храму св. Миколая (Миколаївська церква) на вулиці Богдана Хмельницького, 28 з Колективним підприємством «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів за 3,49 млн грн, – інформує сайт «Наші гроші. Львів».

Основні реставраційно-ремонтні роботи відбудуться на даху храму та дзвіниці. Тут не лише проведуть заміну крокв, але здійснять роботи з вогнезахисту. Згідно з технічною документацією, храм обладнають системою блискавкозахисту. Крім того, буде проведено ремонт дощової та дренажної каналізації. До кінця року проведуть лише 30% робіт, решта – наступного року.

Засновником КП «Центр комплекс» є Львівська обласна асоціація інвалідів всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України». Кінцевими бенефіціарними власниками зазначено львів’ян Василя Дашкевича, Юрія Погоріляка та Леоніда Тарасенка.

Підприємство активно працює як на ринку реставраційних робіт (реставрація Музею Пінзеля у Львові, Жовківського замку, приміщення Львівської обласної ради на вул. Винниченка), так і на ринку ремонту сучасних будівель (ремонт садочків, шкіл тощо).

Єдиним конкурентом переможця на тендерів від міського управління виступило ДП «Український регіональний спеціалізований науково-реставраційний інститут «Укрзахідпроектреставрація», яке запропонувало ціну лише на 5 тис. грн вищу. Варто зазначити, що в результаті аукціону ціна на проведення робіт загалом знизилась на майже 200 тис. грн від початкових пропозицій.

Довідка. Найстаріша пам’ятка монументальної архітектури міста, яка дає певне уявлення про характер давньоруського будівництва, – це Миколаївська церква. Припускають, що саме вона була родинною усипальницею князів. Збудували її під горою Будельницею на колишньому Волинському тракті. Після пожеж, частих грабунків та інших негараздів від споруди княжої доби лишилися лише деякі фрагменти стін.

Детальніше читайте тут: Уроки архітектури Твого міста: пам’ятки княжого Львова

Опублікувала Юлія Сабадишина