“Найскладніший – костюм карлика-офіцера СС”: у Львові знімають комедію “Шляхетні волоцюги” (Відео)

logo


Галицькі батяри повертаються на великий екран – у Львові тривають зйомки авантюрної комедії “Шляхетні волоцюги”. За сюжетом це історія про пригоди відчайдух у рік початку Другої світової. Бюджет фільму – 37 мільйонів гривень. Половину коштів отримали від Держкіно, половина – спонсорські. На знімальному майданчику побувала і кореспондент “5 каналу”.

Головну роль батяра, гульвіси та авантюриста Мірека у новому фільмі виконує актор Театру імені Марії Заньковецької – Юрій Хвостенко. Актор родом із столиці Галичини і добре знається на оригінальній мові цієї субкультури, так званій “львівській ґварі”. “Так сталося, що в результаті нашої вихідки в головної героїні помирає дядько і вона залишається сиротою. І ми їй допомагаємо в житті. Це комедія – мій жанр”, – розповідає він про фільм.

За темою

Ще один батяр – київський актор Іван Шаран. Це його друга кінороль. До образу шляхетного волоцюги звикав довго: “Це така субкультура, яку треба розуміти і знати які вони були, щоб передати цю атмосферу. І їхній стиль життя. Там є дуже цікава мова – ґвара, ґварська мова батярів. Насправді, кожне слово, яке там вживається, дуже цікаве і дуже колоритне”.

Півторагодинна ретро-комедія під назвою “Шляхетні волоцюги” показує життя Львова у рік початку Другої світової та розкриває колорит тамтешніх батярів. Сценарій написали Тарас Боровок та Дмитро Наумов, втілювати стрічку взявся режисер Олександр Березань. За словами представниці кінокомпанії, це буде  музична історія з елементами гумору, гротеском, з танцями, з піснями, з жартами.

Погоня – сцена з фільму, де батяри тікають від полісменів. На одній з центральних вулиць Львова встановили ятки із різними товарами, дорогою їздять фури з кіньми, а актори масовки створюють натовп. У зйомках фільму беруть участь кілька десятків акторів, ще сотні – для масовки. Художники створили близько тисячі костюмів, а ще сотні декорацій.

“Частина костюмів антикварні, тобто дійсно минулого століття. Особливо вишиванки, такы ось саме етнічні. Деякі – новоділ, стилізовані під 30-ті роки… Найскладнішим був СС-івський офіцерський костюм карликів”, – розповідає художник-костюмер Марія Керо. У Львові зйомки триватимуть до кінця вересня. Далі їх продовжать у Києві. На екрани стрічка вийде восени 2018 року.

Марта Шикула , Євген Радіон, “5 канал”

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею:

“Історія не вмирає”: В Україні вшанували пам’ять жертв Другої світової