Науковці України та Польщі спільно рятують фрески львівського храму

logo
104439_naukovci_ukrajini_ta_polwi_spilno_rjatuju.jpeg


25.06.2017 18:01

Науковці України та Польщі спільно рятують фрески львівського храму

Гарнізонний храм святих апостолів Петра й Павла потребує допомоги у відновленні старовинних фресок.

Ці розписи початку ХVIII століття належать до періоду бароко й виконані на високому рівні. Та через те, що понад 60 років храм не використовувався за призначенням, цінні фрески були понищені, пише Експрес.

Нині завершують перший етап реставрації стелі над вівтарем (площа 325 метрів квадратних). Майстри укріплюють малярство, елементи стін, які осипаються, розчищають поверхні стінопису. Щодня над порятунком фресок працюють науковці України та Польщі.

Наступний етап розпочнеться наступного року та триватиме щонайменше чотири роки. Швидкість виконання робіт залежатиме від фінансування.

“Для завершення реставрації стінопису храму потрібно зібрати 11 мільйонів гривень, – розповідає отець Степан Сус, настоятель храму. – Наразі реставрація відбувається за кошти парафіян храму, поодиноких меценатів та Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща”.

Тож парафіяни й духовенство закликають долучитися до відновлення цінних фресок.

До речі, у ХХ столітті в храм, якому вже чотири століття,  двічі потрапляли снаряди. Вони пробивали склепіння, але не розривалися. Храм вцілів.

Юлія ГОЛОДРИГА 

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...