Науковець вважає, що це добре, що по місту повзають гадюки

logo


12.07.2017 00:05

Науковець вважає, що це добре, що по місту повзають гадюки

Люди в місті щораз частіше натрапляють на гадюк

Гадюк люди бачили у Снопківському парку, у лісопарках “Погулянка” та “Білогорща” у Львові. А нещодавно — й на вулиці Грінченка. Йдеться саме про гадюку звичайну — єдиного отруйного плазуна, який водиться у нас.

“Загалом, добре, що в місті є плазуни, — цілком серйозно каже Ігор Дикий, доцент кафедри зоології ЛНУ імені Івана Франка, член Українського герпетологічного товариства. — Це свідчення того, що львівська екосистема працює в нормальному режимі. Якщо в міських парках живуть гадюки, то це означає, що для цього виду є достатня кормова база, зокрема гризуни та земноводні. І клімат наш тепер підходить цим плазунам. Літо доволі тепле. Усі ці чинники разом сприяють розмноженню гадюк. Та не слід хвилюватися з цього приводу. Порівняно з королівськими кобрами, чорними мамбами чи гримучими зміями, гадюки не становлять смертельної небезпеки. Небезпечні вони, правда, для маленьких діток. На щастя, у Львові таких випадків не зафіксовано”.

Ті гадюки, які живуть у міських парках, сіро-зеленого, або цегляно-червоного чи чорно-фіолетового забарвлення, з візерунком у формі ромбів. Відрізняються від вужів тим, що не мають жовтих трикутників біля голови.

Фахівці радять, вирушаючи до лісу чи в парк, брати палицю, щоб відлякувати змій у кущах, зарослях — тоді вони втікають і першими не нападуть. Якщо гадюка таки вкусила, лікарі радять відразу ж звернутися по кваліфіковану меддопомогу.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter