Не дамо до нас сміття звозити!

logo


Мешканці Рясного заборонили на своїй землі будь-яку переробку відходів

У Рясному відбулися громадські слухання, на яких місцеві жителі обговорили ідею будівництва в їхньому районі сміттєсортувальної та сміттєпресувальної лінії, пише газета “Експрес”.

На слухання зібралися громади мікрорайонів Рясне та Рясне-2, також сіл Рясна-Руська та Білогорща. Міськрада планує розмістити на території “Львівхімсільмаш” лінії для сортування сміття, а також вже оголосила тендер на будівництво заводу для пресування твердих побутових відходів.

 

Однак місцеві жителі не хочуть бачити подібні підприємства поруч зі своїми домівками. “На слуханнях люди проголосували одноголосно проти будівництва, — розповіла Тетяна Бей, депутат облради від цього округу. — Реакція місцевих мешканців

зрозуміла. У мікрорайоні вже є асфальтний завод. Навіщо ж тут ще одне підприємство, яке отруюватиме довкілля? Тим паче, що достемененно невідомо, хто та як буде тут це сміття сортувати та пресувати.

Людей збурила інформацію про те, що на сесії винесли рішення про виділення під це в Рясному 10 гектарів землі. Ми цього не допустимо. Тим більше, що подібні ініціативи намагаються протягнути “втемну”, без обговорення з громадою. 

Коли на території “Львівхімсільмаш” те сміття почали перевантажувати, з громадою також ніхто не радився.  Тоді сказали, що це тимчасово, доки не вирішать проблему із Грибовичами. Тепер знову потайки від громади якусь лінію хочуть облаштувати. Цього люди не допустять”. 

“Ми зібрали понад 700 підписів із вимогою недопустити подібне будівництво, — заявив мешканець Рясного, активіст ГО “Розвиток громади” Роман Дуда. — Бо можна передбачити, як все буде. Сміття привезуть, переберуть, скло, метал заберуть, а все решта закопають на цих десяти гектарах”. 

Результати голосування мешканців Рясного та довколишніх сіл запротоколювали та відправили до міськради. 

У ЛОДА тим часом заявили що знайшли три земельні ділянки поза межами Львова і 10 грудня адміністрація оголошує конкурс на будівництво комплексів із сміттєпереробки. У них має входити сортувальна лінія, полігон для тимчасового розміщення твердих побутових відходів та сам сміттєпереробний завод. 

Віктор ДУДАР