Не хвилюйтесь за Андрія Івановича! «Адвокатам» Садового

logo
77994_ne_hviljujtes_za_andrija_ivanovicha_advok.jpeg


YuzykСміттєва проблема набирає градус і серед моїх френдів несподівано з’явилося чимало адвокатів Андрія Івановича Садового. Відтак долучуся і я до дискусії.

Я цілком свідома того який образ Львова є в більшості українців – європейський, гламурний, відпочинковий. Кав’ярні, вазоночки, лавочки, туристи …

Як львів’янка і журналіст з 10-річним стажем пишу для тих, хто,імовірно, тим не цікавився і з кого ще можна зняти рожеві окуляри. Андрій Іванович дуже вміло перетворив шарм Львова у свій власний рейтинг. Хоча дух Львова створювали не одне покоління свідомої інтелігенції, а красу – австрійці своєю архітектурою. Садовий якраз зруйнував стільки історико-архітектурної спадщини, що навіть совіти не подужали. Кажу це як людина, яка останні два роки більшість часу витрачає на пам’яткоохоронну громадську діяльність. У березні 2016 року на очах у всього Львова розбирали 150-літній будинок, в якому працював Іван Франко у газеті “Кур’єр Львовський”. Ми металися від мерії до облдержадміністрації, від поліції до ДАБІ, і всі нам говорили: так-так, незаконно, не мають права. «Реконструкція не визначає скільки саме від старого будинку залишиться», – бурмотів головний архітектор міста. Зараз уже 4 поверхи новеньких стоїть, у пам’ять про Франка камінчика не залишили…

Ви не знаєте, що в нас горять тролейбуси. Часто. Ви не знаєте, що в львівські маршрутки однаково важко засунутися вранці, в обід чи ввечері. І не пам’ятаєте, що ще до кризи зі сміттям у Львові часто смерділо каналізацією, старою австрійською каналізацією, яка вже задихається від валу новобудов. А в певних районах європейського міста і зовсім ніякої каналізації нема. А що є? Вигрібні ями. Ага.

Ну і до сміття. За дві каденції “європейський мер” відмовив 43 фірмам, які пропонували хто що – хто завод збудувати, хто лінію сміттєсортувальну – у кожного були свої проекти різних рівнів та кошторисів, свої пропозиції та очікування натомість. Також наш бургомістр вигнав стрийську фірму ГАФСА, яка відкачувала метан зі сміттєзвалища, і яку привів туди ще попередній мер. Чи є в когось питання чому? Чи знаєте ви, що сміття – це гроші? Невідомі люди на сміттєзвалищі постійно сортували сміття. Вантажівки заправлялися паливом і курсували у Грибовичі та назад з регулярністю, яку неможливо проконтролювати. Чи раз на три дні, чи щодня. Про зсуви хвилі сміття екологи криком кричали останні років п’ять. Наслідки всього ми побачили минулого літа – невідкачаний метан горів і горів, хвилі сміття завалили людей, їх родичі вигнали Садового з похорон. Я 10 років працювала в газеті, ми писали про цю проблему регулярно, висвітлювали все, що відбувалося по цій темі. Всі бачили: це бомба сповільненої дії.

Ну а що ж зараз? Просто таки напрошується думка: та нехай бодай ЗАРАЗ впускає інвестора, який почне будувати завод. Нехай перепрошує когось з тих, кого вигнав раніше. І коли мешканці маленьких містечок області побачили б, що процес пішов, що завод незабаром запуститься, вони перестали би блокувати в’їзд до своїх сміттєзвалищ. Втім з червня 2016 року, відколи трапилася трагедія, процес не зрушився з місця ні на йоту! Так, тут є політика, центральна влада тисне на Андрія Садового за його політичні амбіції. Ну то нехай починає будувати завод, хай перепроситься перед кимось із колишніх інвесторів, хай забере цей козир у своїх опонентів.

Хоча я будь-кому за годину про стільки справ розкажу, що Андрію Івановичу на пожиттєве вистачить. Афера з німецькими трамваями, позбавлені інвестиційних внесків ТЦ “Форум Львів” та готель “Леополіс”, проданий за безцінь “Гранд-готель”, гектари роздерибанених земель у місті, у тому числі історико-культурного призначення, проданf з якогось дива львівською міськрадоюземля Рясне-Руськjuj. Було б у якогось прокурора ґрунтовне бажання бачити чи чути, бо наразі ні в кого з них не було. Зате прокурорські справно отримують від міста житло. Що в Андрія Івановича не забереш – умів порозумітися. Зі «Свободою» на місцях, з Януковичем нагорі. “Арену Львів” чудово будували за бюджетні гроші донецькі фірми, а кредит на вириття котловану ще діти нинішніх львів’ян повертатимуть. Садовий тим часом дарував Біблію Януковичу на День народження в його резиденції. А сьогодні просто найшла коса на камінь. Не хвилюйтеся за Андрія Івановича, він дасть собі ради.

P.S. Всі ви знаєте чий я помічник (Надії Савченко – ред.), мене в симпатіях до Порошенка підозрювати безглуздо.

Тут можна прочитати підбірку, яка ілюструє всю «велику політику» і «особисту вказівку Порошенка»


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...