Ніч у дворі та під землею

logo


З 14 до 16 липня у Львові відбудеться ХІІ фестиваль «Ніч у Львові», який традиційно відбувається двічі на рік: восени та влітку. Гаслом цьогорічного фестивалю є «Від Ренесансу до сучасності». Фестиваль відбуватиметься більш, ніж на 50 локаціях, і міститиме понад сотню подій. Участь у фестивалі братимуть львівські музеї, театри та навіть Львівський університет. Очікується, що на заходи «Ночі у Львові» завітає не менше 30 тисяч відвідувачів.

ZAXID.NET пропонує перелік 10 подій фестивалю, які варто відвідати обов’язково.

Середньовічні танці

Взяти участь у середньовічній дискотеці можна буде кілька разів: по-перше, під час відкриття фестивалю у п’ятницю, о 19:00 на площі Ринок. І трохи згодом, у Музеї зброї «Арсенал», де розпочнеться Renaissance dance party. Участь у вечірці візьмуть ансамбль старовинної музики «Kings & Beggars», камерний оркестр «Stretta» та студія старовинних танців «Beltaine». Лунатиме популярна танцювальна музика ХV і XVI сторічь в сучасній інтерпретації.

Танці у музеї розпочинатимуться кожного дня о 20:30 та о 22:00.

Танцюватимуть старовинні танці протягом всіх трьох днів фестивалю (фото “Ночі у Львові”)

Театр на канаті

Завершить перший день фестивалю театралізоване дійство на канаті. Представить незвичну постановку львівський театр «Воскресіння». Виступ відбудеться о 23:00 на площі Ринок.

Нічна екскурсія головним корпусом ЛНУ ім. Івана Франка

Вперше під час фестивалю «Ніч у Львові» відбудеться театралізована екскурсія Львівським національним університетом ім. І. Франка. Розпочнеться вона у п’ятницю, 14 липня, о 20:00 від головного входу центрального корпусу університету. Вхід вільний для всіх охочих.

Університет вперше відчинить свої двері для нічних екскурсій (фото часопису “Каменяр”)

Діти підземелля

Свої двері для відвідувачів відкриють кілька львівських підвалів та підземель. Зазирнути до них можна буде під час спеціальної екскурсії середньовічними підземеллями Львова, яка розпочнеться у Музеї історії релігії на площі Музейній. Коштуватиме це 30 грн для дорослих і 20 для дітей та студентів.

Екскурсії також відбуватимуться у Гарнізонному храмі Петра і Павла. Їх вартість: 15 грн для дорослих і 5 грн – для дітей.

Оглянути свої підземелля запрошує і Преображенська церква на Краківській. За вхід треба буде зробити лише благодійну пожертву.

Середньовічними підзмеллями можна буде прогулятись у п’ятницю та суботу, о 19:00, 20:00, 21:00 та 22:00 (лише у суботу). Підземелля Гарнізонного храму будуть відкриті всі три дні, екскурсії розпочинатимуться о 19:00 і триватимуть до 00:00. До Преображенської церкви також можна буде зайти протягом всього фестивалю, від 19:00 до 23:00.

Опівнічна вистава «Ромео і Джульєтта»

У суботу, 15 липня, в Італійському дворику відбудеться прем’єра вистави «Ромео і Джульєтта» у постановці Першого українського театру для дітей та дорослих. За словами організаторів, гостем прем’єри стане Юрій Андрухович, за чиїм перекладом і представлять п’єсу.

Вистава розпочнеться опівночі. Вартість квитків становитиме 45 грн за місце на першому поверсі і 35 – на другому. Кількість місць для глядачів обмежена. Замовити квитки можна за цим номером: 067 781 07 79 або купити на місці.

(фото Першого театру для дітей та юнацтва)

Обрядові забави на Петра

У п’ятницю та суботу можна приєднатись до театралізованих екскурсій та забави у музеї народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького. Охочі зможуть дізнатись про особливість петрівського посту, або завітати до хати музиканта та під супровід давніх музичних інструментів заспівати пісень.

Частина забав у Шевченківському гаю буде присвячена нещодавньому святу Купала. Гостям також запропонують святкове частування.

Початок екскурсій (14 та 15 липня): о 20:30, 21:15 та 22:00. Вартість – 120 грн.

Філософська ніч

Для тих, хто надає перевагу розмовам, «Дім Франка» влаштовує відкриту публічну філософську дискусію на тему «Жити на межі світів». Список учасників розмови ще уточнюється, але вже відомо, що у ній братимуть участь Юрій Андрухович, Андрій Содомора та Андрій Дахній.

Розпочнеться вона у суботу о 18:00 за адресою вул. Франка 150/152. Вхід вільний.

Лемко-співи

Шанувальники лемківських пісень збиратимуться на нічні «Лемко-співи» на площі Музейній, поблизу пам’ятника Никифору Дровняку. Участь у події вільна. Організатори події закликають не соромитись тих, хто не знає пісень чи нот – та обіцяють дати з цим раду.

Розпочнуться співи 15 липня о 21:30 і триватимуть щонайменше до 23:00.

Балет у музеї

В останній день фестивалю «Ніч у Львові» Львівський історичний музей запрошує переглянути, як може виглядати балет у незвичній для нього локації. Виступ відбудеться в Італійському дворику. Вартість вхідного квитка – 5 грн. Кількість місць для глядачів обмежена.

Мистецтво на руїнах

Продовжуючи минулорічну акцію «Мистецтво на руїнах», яка привертає увагу до проблемних місць у центрі Львова, 16 липня у центрі міста презентують проект «Маппінг in the air». 16 липня світлове шоу оживить простір на місці зруйнованого будинку на площі Міцкевича, 9.

Нагадаємо, що маппінг – це технологія, яка дозволяє проектувати відео на нерівну поверхню (наприклад, стіни будинків). Завдяки цьому створюється ілюзія, що нерухомі будинки можуть рухатись чи змінювати свій зовнішній вигляд.

Cвітлове маппінг-шоу на площі Ринок під час минулорічного фестивалю (фото ZAXID.NET)

Як зазначають організатори, «Маппінг in the air» презентує роботу художників, виконану у реальному часі, а також влаштують світлове шоу у супроводі електронної музики.

Відеошоу на площі Міцкевича розпочнеться 16 липня о 22:00.