«Ніч у Львові» цього року відвідали понад 10 тисяч осіб

logo


Дванадцята «Ніч у Львові». Цього вікенду вже традиційно провели одноіменний промоційно-туристичний проект. Чимало мистецьких локацій вперше відкрили для загалу у вечірній час.

Це каплиця Боїмів. Зазвичай вона зачинена, але на час акції «Ніч у Львові» вона доступна для огляду. Її збудвав ще на почтаку 17 століття багатий купець Георгій Боїм, а його внук Михайло був першим європейцем-дослідником Китаю. Каплиця не має аналогів в Україні.

«Вона унікальна тим, що це різьба в камені, аналогів, повторів немає. Каплиця колись була кольоровою, дуже яскравою, кольори вже втрачені. Реставрації тут ніколи не проводилося, все збережено в такому первозданному вигляді», – говорить науковий співробітник Львівської галереї мистецтв Ірина Римар.

А ще тут є єдина у світі «Таємна вечеря» із зображенням диявола. Поруч у підземеллях міської Ратуші – туристи і львів’яни оглядають виставку флюорисцентних картин рівненської художниці Олени Романової. А щоб відчути атмосферу східної філософії тут же ж проводять звукотерапію на тибетських інструментах, своєрідний концерт для очищення тіла і душі.

«Він несе високочастотні вібрації, вони є надзвичайно чарівні, приємні на слух   і разом з тим вони надзвичайно лікувально терапевтичні», – розповідає звукотерапевт Володимир Сарахман.

Роздинкою цьогорічного мистецького фесту стала зовсім нова локація – Олеський замок. На відвідувачів чекали і екскурсії, і частування, і проект Соломії Чубай «Колискові для Олекси».

А попри те, місто вирувало нічними подіями просто неба. Чимало екскурсій, концертів і традиційного львівського кавування. Загалом протягом трьох днів фесту, «Ніч у Львові» відвідали понад 10 тисяч осіб.