Нова транспортна схема Львова. Спроба друга: в місті оголосили конкурс серед перевізників і змінили сім маршрутів

logo


У січні-лютому міське управління транспорту оголосило проведення конкурсу на перевезення пасажирів на 46-ти маршрутах. До перевізників виставили вимоги – певна кількість низькопідлогових автобусів на кожному маршруті, дотримання норм перевезень, чіткого графіку руху і т.д. Порушать – строге покарання. А ще змінять сім маршрутів автобусів. Кажуть, на прохання пасажирів. Словом, наче дежавю якесь, все нібито як у 2012-му.

Львів’яни ще добре пам’ятають «нову транспортну схему» котру запровадили у місті п’ять років тому. Тоді, перед «Євро-2012», Львів намагався стати якомога більш європейським містом, щоб, як-то кажуть, не впасти обличчям у болото перед іноземними туристами. Тож вирішили не лише ремонтувати дороги, будувати стадіон та аеропорт, а й міняти транспортну схему. 1 січня 2012-го львів’яни прокинулися наче не себе вдома: на маршрутах поміж звичних «Богданів» та «Еталонів» курсують великі низькопідлогові автобуси, табло на них різнокольорове, в лексиконі з’явилися нові слова: «радіальні» (з’єднують периферійні райони міста із центром) та «хордові» маршрути. Навіть трансферний квиток запровадили, який давав змогу здійснити одну пересадку в центі з одного радіального маршруту на інший. А самих маршрутів стало вдвічі менше.

Словом, у перші тижні нового 2012 року львів’яни не могли ні на роботу добратися, ні додому, всіляко згадуючи владу. Навіть жарт тоді з’явився: «Нічим доїхати додому? Подякуй Садовому!».

А далі поступово все почало повертатися на круги свої. Трансферний квиток проіснував заледве два місяці, бо повстали водії. Мовляв, чого це я маю його возити безплатно! Низькопідлогові автобуси зникли, бо стали ламатися, маршрутів поступово ставало більше, бо львів’яни не хотіли ходити пішки, а ті, що змінили, потроху почали курсувати, як раніше. Водії знову стали хамовитими та неохайними, а автобуси – брудними. Вже після закінчення чемпіонату Європи з футболу ніхто із львів’ян різниці між попередніми маршрутками-«пижиками» та «новою транспортною схемою» не бачив.

Очевидно, причиною цьому стало те, що тоді на конкурсі обрали тих же перевізників, які обслуговували львівські автобусні маршрути і до цього. Тепер історія повторюється. 31 грудня із ними закінчилася угода, підписана на п’ять років, і вже 5 січня оголосили новий конкурс, який триватиме більше як півтора місяці.

– Місяць учасники подаватимуть документи, два тижні їх опрацьовуватимуть, потім звернемося в державні органи, які мають контролювати цей процес, – пояснює кореспонденту PRESS-ЦЕНТР керівник міського управління транспорту та зв’язку Віктор Щир. – Тож, конкурс буде проведений в кінці лютого. До діючих перевізників є багато зауважень, однак не допустити їх до участі в конкурсі ми не можемо. Якщо вони виконають всі вимоги, важко сказати, як поведуть себе далі. Однак проект нової угоди з перевізниками передбачає систему покарань за невиїзд на маршрути чи невідповідність нормам перевезень.

Проте, які саме мають бути ці покарання, пан Щир не уточнив.

Окрім того, вже відомо, що після конкурсу змінять сім міських маршрутів автобусів. Зокрема, №№ 2А, 4А, 10, 12, 14, 15 та 53-й.

– У зв’язку з ремонтом шляхопроводу на Городоцькій автобус №2А їздив через Ряшівську і Патона, це пасажирам більше сподобалося,ніж попередній маршрут, – каже Віктор Щир. – Тому вирішили його узаконити. Автобуси №4А і 53 їздитимуть через Новий Львів, на прохання мешканців. Маршрут №10 замість Кульпарківської їздитиме по Виговського. На маршруті №12 збільшимо кількість автобусів до десяти і перенесемо його з Липинського на вулицю Мазепи. Маршрут №15 через ремонт скверу святого Юра їздив по Городоцькій. Тепер ми затвердили ці зміни на постійно.

Детальніше зі змінами у вказаних маршрутах можна ознайомитися ТУТ.

Мирослава БЗІКАДЗЕ.