Новинки Форуму видавців 2016: нон-фікшн

logo


15 вересня у Львові стартує Форум видавців. «Гречка» традиційно підготувала для вас підбірку новинок, які варто придбати. 

Оскільки цікавих книг море, ми окремо розкажемо вам про новинки нон-фікшену, книги для дітей, перекладну прозу та сучукрліт.

Почнемо з публіцистики і науково-популярної книги. Словом всього, що художнім текстом не назвеш.

Цього вересня за науково-популярну книгу активно взялось видавництво «КСД».

Зокрема читачам пропонують книгу «Українська міфологія», яку упорядкував Володимир Галайчук – український науковець, етнолог. У своїх працях досліджує народні календарні обряди, традиційні уявлення українців про навколишній світ та народну міфологію.

На сторінках цієї книжки постають легенди про потерчат і мавок, чортів і русалок, вовкулаків і чугайстрів, упирів та відьом, домовиків і лісовиків – демонологічних істот світу наших пращурів. Українці населяли дивними істотами хату і хлів, подвір’я і поле, водойми та ліс – у такий спосіб наші предки складали уявлення про світ і визначали місце людини в ньому.

Видавництво також пропонує в українському перекладі “Найкоротшу історію часу” Стівена Гокінга.

Хочете знати про будову всесвіту читаючи книги доступною мовою? Тоді ця книга для вас.

Ви могли не любити фізику в школі, але у викладі Стівена Гокінга вона вас зацікавить, адже ще ніхто не писав так просто і зрозуміло про найскладніші і загадковіші речі нашого часу.

Багато новинок підготувало і «Видавництво Старого Лева».

Серед них « theUKRAINIANS II: історії успіху» – 20 мотивуючих розмов, опублікованих в онлайн-журналі про українців.

Важко оминути увагою книгу «Акупунктура міста» Жейме Лернера, бразильського архітектора українського походження. Автор розповідає, як перетворити місто на затишний і улюблений дім. Ставши мером занедбаного і похмурого мегаполіса, Лернер із однодумцями спромігся перетворити його на квітучий парк, переконавши городян, що й промислове місто здатне дарувати насолоду, комфорт і відпочинок.

Серед книг, які просто хочеться мати арт-бук «Скриня. Речі сили». Ексклюзивне подарункове видання зі спецефектами – витинання, тиснення золотом, друк на прозорій та напівпрозорій основі, ефекти об’ємності найдорожче з усієї продукції видавництва – понад 500 гривень, але може стати прекрасним подарункомЦе спроба систематизувати те, з чого колись складався світ наших бабусь і що невблаганно зникає з нашого життя, наче міфічна Атлантида.

У ВСЛ також вийде книга тревеллогів відомого блогера і мандрівника Богдана Логвиненка під назвою «Перехожі. Південно-Східна Азія». Ці короткі історії — наче портрети тих, кого автор зустрічає під час своєї подорожі Таїландом, Лаосом, В’єтнамом, Малайзією та Сінгапуром. З кимось з нх ви точно зустрічались, якщо читаєте Фейсбук автора, а тепер їх систематизували у шикарну книгу.

Пропонує видавництво і бізнес-літературу – книгу Тоні Шея “Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії”.

«Доставка щастя» — розповідь про великі гроші, велику дружбу і щире людинолюбство; коли за сім’ю є не лише кревні родичі, а й працівники, клієнти і навіть конкуренти. Плануєте власний бізнес? Тоді читайте і надихайтесь.

Вже традиційно лідером нон-фікшену є видавництво «Наш формат». Цьогорічна осінь не стане винятком. В українському перекладі вийде книга «Я — Малала» Малали Юсуфзай — пакистанської право захисниці. З 11 років вона вела блог на BBC про життя в окупованому талібами місті Мінгора. Малала бореться за рівні права на освіту для жінок у всьому світі, в тому числі і в Пакистані. В 17 Юсуфзай отримала Нобелівську премію миру, вона стала наймолодшою лауреаткою.

Побачить світ бестселер “Думай як фрік” Стівена Левітта та Стівена Дабнера. Автори пропонують читачам перелаштувати спосіб мислення і застосовувати нестандартні підходи у різноманітних ситуаціях, адже саме це у наш час вважають запорукою успіху. Свої аргументи ілюструють свої аргументи маловідомими фактами з історії, психології, економіки, а іронічний стиль не дасть читачеві нудьгувати.

Важко оминути увагою “Шосте вимирання” Елізабет Колберт , де досвідчена репортерка, простими словами розповідає про складні речі, від котрих залежить майбутнє нашої планети і, зрештою, людської цивілізації загалом. Небайдужим до питань екології читати обов’язково.

Видавництво «Віват» приготувало для любителів почитати про науку український переклад книги Асі Казанцевої “Хто б міг подумати”.

І ніколи — ти чуєш? — ніколи чіпати не смійте, що довго кипіло, пекло і раптово збулося.Я терпляче згортатиму наклепи в довгий сувійі носитиму карму так вільно, мов дощ у волоссі…

Тільки вір, що буває, трапляється все, як тоді,там, де сходяться ріки і бігають сонячні плями,відпускає кораблики дівчинка вниз по воді,а вони утікають у ніч і стають кораблями,

і вертають до неї — до жінки з понурим лицем…Скільки пам’ять не рухай — а все ж не побачиш фасаду.Скільки біль не труї, а зійде хоч одне деревцеу тремтінні трави у відтінках рожевого саду,

де не знали ні дикого сонця, ні злої води,де згрішити — не гріх, коли губи нагріті губами,де палила вона кораблі і кричала «Іди!»,а потому, зарюмсана, бігла жалітись до мами.

Не торкай і не згадуй, і подихом навіть не руштого світлого попелу… Все, що згоріло — нестимуна плечах, у волоссі, по теплих кружальцях калюж.І стікатимуть краплі гіркі та пекучі по спині…

Видавництво «Фоліо» свої новинки анонсує досить туманно. Новин на сайті видавництва не оновлюються, а все, що можемо дізнатись про плани видавців доводиться черпати із Фейсбуку директора видавництва. Тож поки покажемо порадити лише книгу «Історія європейської цивілізації: Греція» та «Історія європейської цивілізації: Близький Схід» за редакції знаменитого італійського культуролога Умберто Еко.

Зодом шукайте на “Гречці” огляд книжкових новинок для дітей.

Підготувала огляд Анастасія Дзюбак

Опорні школи на Кіровоградщині: хто з районів виконав “програмне завдання” по реформуванню освіти
Сподобалася стаття?Поділитися: