Облрада: ми забули про кошти, виділені для меморандуму

logo
109674_oblrada_mi_zabuli_pro_koshti_vidileni_dlj.jpeg


За обіцяні 300 мільйонів гривень розмова не йде – їх обласній раді з міста виділять – за роботу. Однак у ЛОДА переконані, що в ухвалі не врахували того, що слід виділяти певну компенсацію або ж кошти на облаштування тих майданчиків, які погодились приймати сміття зі Львова.

Відповідні дані можна переглянути у проекті Програми заходів поводження з ТПВ, який ухвалюватимуть цього тижня на засіданні депутати.

Вчора відбулись відповідні дискусії на розгляді проекту у депутатських комісіях. Як йдеться в документі, обласна рада просить Львів надати крім 150 мільйонів доларів, про які йшла мова попередньо, ще 70.

Департамент ЖКГ Львівської обласної ради пояснює необхідність додаткових коштів тим, що по 70 та 80 мільйонів були прописані у меморандумі про вивезення сміття. Тому сплатити ці кошти треба, навіть якщо зараз 1 тонна сміття місту обходиться в 1 500 гривень.

Заступник мера Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак зауважив, що, навіть, якщо не враховувати нові кошти, а взяти лише передбачені ухвалою 300 мільйонів за наступний рік, обласна рада додатково отримує з кожної тони по 500-700 гривень. Іншими словами, ми платимо подвійну ціну за вивіз.

Тим часом голова Львівської облради Олександр Ганущин розповів, що меморандум, прийнятий раніше, передбачав фінанси не лише за вивезення та захоронення ТПВ. Це були також кошти для облаштування полігонів та певна компенсація для соціально-економічного розвитку міст, які погодились приймати сміття зі Львова.

“Особисто я вважаю це помилкою, що міська рада не врахувала подібний факт у своєму першому рішенні. Тим не менше, ми це розуміємо, тому, сподіваюсь, що питання вдасться вирішити”, – додав Ганущин.

Додамо також, що засідання позачергове засідання депутатів, де і розглянуть проект, відбудеться в четвер.

Додамо, що за час поки сміття з міста вивозить обласна рада, у Львові залишилось лише 190 переповнених сміттєвих майданчиків.

Більше про новини у Львові читайте на “Львівських”.


Реклама

А поділитися?