Обурені мешканці Збоїщ просять Садового розібратися із забудовником мікрорайону

logo
110172_obureni_meshkanci_zbojiw_prosjat_sadovogo.jpeg


Мешканці мікрорайону Збоїща написали листа міському голові Львова Андрію Садовому. У ньому, зокрема, наголошується, що будівництво житлового комплексу, яке веде в мікрорайоні ТзОВ «Галичбудсервіс», призведе до надзвичайно негативних наслідків та непоправно погіршить якість проживання мешканців.

zvernennya5

zvernennya6

zvernennya4

zvernennya3

zvernennya2

zvernennya1Будівництво ведеться на основі рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 115 від 17.02.2017, яким затверджено містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на будівництво ТзОВ «Галичбудсервіс» багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом на вул. Б. Грінченка, 11-А.

Будівництво заплановане у безпосередній близькості до панельних будинків за адресою: Грінченка, 11, Грінченка, 12-А, Грінченка, 10-Б, які споруджені у 1969 році і мають значний ступінь зносу.

«Наші будинки, термін їхньої експлуатації вичерпаний. Квартири у зазначених кооперативних будинках дісталися їхнім власникам дуже дорогою ціною і важкою працею, тому ми не поступимося у боротьбі за їхню безпеку. У будинках проживає значна кількість сімей із незначними статками, пенсіонерів, соціально-незахищених осіб, які як ніхто інший потребують першочергово захисту їхніх прав. Проведення будівельних робіт на прилеглій ділянці неодмінно призведе до пошкодження та навіть руйнування будинків, створить небезпечну для життя людей ситуацію» – наголошують мешканці.

У зверненні також зазначається, що будівництво заплановане у санітарно-захисній зоні інтернаціонального цвинтаря (поховання представників української, польської, єврейської, ромської громад – теперішній Меморіал), де здійснювались поховання епідемічних хворих (тиф, холера). У таких зонах недопустиме розміщення житлових будинків. Проведення земляних робіт на цій території може призвести до невідворотного погіршення стану здоров’я мешканців району.

Мешканці також звертають увагу на історичну цінність ділянки, де заплановано будівництво: «На території, де заплановане будівництво, відбувалися історичні події 1918 і 1939 років, тут полягла в боях велика кількість людей, про що нагадує пам’ятка історії Львова – братська могила Січових Стрільців, розміщена на території цвинтаря, могила польських орлят і стихійні масові братські могили безіменних солдатів, нашвидкоруч похованих під час трагічних подій початку 2 світової війни. Вважаємо, що спорудження житлового комплексу на кістках померлих не додасть честі ані репутації керівництва міста, ані самому забудовнику та майбутнім мешканцям квартир».

Ініціатори звернення підкреслюють, що з громадою мікрорайону не проводилися громадські слухання, а забудовник, який має намір втручатися в інженерні та комунікаційні мережі будинків місцевих мешканців, не довів до їхнього відома свої плани. У громади викликають сумніви законність набуття ним прав власності на тимчасовий павільйон (на місці якого, власне, і заплановане будівництво), а також видачі містобудівних умов та обмежень на житлове будівництво на землях комерції, за відсутності геологічних розвідок на такій території, враховуючи щільність забудови у мікрорайоні.

Підписанти нагадують, що статтями26,27 Закону України “Про архітектурну діяльність” передбачено обов’язки архітекторів та замовників об’єктів будівництва дотримання під час проектування, організації і виконання будівельних робіт законних прав та інтересів власників і користувачів будинків і споруд, прилеглих до ділянки забудови, додержання державних стандартів, норм і правил, вимог вихідних даних на проектування.

«Громада розуміє та поважає бажання інвестора вкладати кошти у житлове будівництво та отримувати прибуток від продажу житла, однак комерційні інтереси у жодному разі не можуть переважати над інтересами безпеки місцевих мешканців і моральними християнськими цінностями», – наголошується у зверненні.

Відтак, мешканці мікрорайону Збоїща просять міського голову Львова попередити порушення прав мешканців та вжити усіх залежних від нього заходів до недопущення зміни цільового призначення земельної ділянки під житлове будівництво, а за можливості узгодити із землекористувачем надання йому іншої земельної ділянки взамін ділянки на вул. Грінченка,11-А.


Реклама

А поділитися?