Очисні споруди у Львові повністю оновлять за два-три роки

logo


Сьогодні, 7 жовтня, Львів підписав фінальний договір-гарантію з ЄБРР та екологічною корпорацією НЕФКО за проектом «Реконструкція очисних споруд та будівництво станції переробки мулу для очищення і утилізації стічних вод і виробництва біогазу для когенерації у Львові».

Дотепер співпраця із НЕФКО та ЄБРР відбувалась на рівні укладення необхідних документів. «Тепер розпочнеться практична реалізація проекту. Буде оголошено тендер на проектувальника та консультанта для «Львівовдоканалу». Проект передбачає, що мул на очисних спорудах будуть переробляти. А внаслідок цього вироблятимуть біогаз, який надалі використають для продукування власної електроенергії, яка є дуже важлива для водоканалу. Проект мають реалізувати за два, максимум три роки», – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

На дві третини цей проект, загальна вартість якого понад 30 млн євро, кредитуватимуть ЄБРР та НЕФКО. Місто наразі вкладає лише 4 млн євро. Ще 7,5 млн євро – грант від Фонду Східноєвропейського партнерства. В Україні таких проектів немає. Львів став першим.

«Наші очисні споруди використовують на рік до 3 млн кіловат електроенергії, і ми плануємо, що ця біогазова установка приблизно в таких межах буде виробляти біогаз, з якого буде генеруватися електроенергія приблизно в таких от межах. І вона повністю піде на електрообладнання, яке є на очисних спорудах», – пояснив директор МКП «Львівводоканал» Валентин Вольський.

Кошти, заощаджені завдяки власній електроенергії, місто зможе використати на повернення кредиту. Проект мінімізує шкідливі викиди у річку Полтва, а відтак суттєво поліпшить екологію міста.

«Для нас найважливіший екологічний ефект цього проекту. Тому зараз ми скеруємо усі ресурси, аби проект із водоканалом якнайшвидше реалізувати», – зазначив старший інвестиційний менеджер екологічної корпорації НЕФКО Бо Ніхус.

Проте це лише перші кроки. Бо для доведення до європейських стандартів у львівські очисні споруди вкласти потрібно не 30 млн євро, а щонайменше 150 млн євро. Охочих інвесторів на таку суму поки що немає.

Додамо, що укладені сьогодні договори є додатком до укладеного раніше основного договору. Адже місто в січні поточного року підписало угоду з ЄБРР, Північною екологічною фінансовою корпорацією і Східноєвропейським партнерством у сфері енергоефективності та екології (E5P) про виділення Львову коштів на покращення послуг з очищення стічних вод у місті.