Офіційно: пожежа на Грибовицькому сміттєзвалищі виникла через самозаймання ТПВ

logo


У четвер, 26 травня, в обласній прокуратурі назвали офіційну та остаточну версію пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі у травні минулого року.

Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua.

Так, за словами начальника відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення прокуратури Львівської області Остапа Сидора, причину пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі досліджували фахівці із Харкова.

“Фахівці із Харкова спілкувались із учасниками подій та працівниками підприємств та установ, які мали стосунок до цієї справи. Експерти зробили висновок, що немає підстав вважати, що це був підпал полігону”, – сказав Сидор.

18742043_1346864368755114_2016912709_n

18718431_1346864328755118_1008397432_n

Додамо, що міський голова Львова Андрій Садовий неодноразово стверджував, що причиною пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі був підпал. 

“Комусь дуже би хотілося показати Львів в нехорошому плані. Коли підпалили полігон, а цей факт сьогодні доведено, думаєте розслідування відбувається з точки зору підпалу? Цим займається районний райвідділ, а треба ж знайти тих негідників, які підпалили один з найбільших полігонів, в результаті чого загинули люди,” – говорив Садовий у вересні. 

“На моє переконання, і я маю інформацію від ДСНС, причиною біди був підпал полігону. В мене є запитання, чому справа щодо підпалу розслідується дуже повільно, натомість, основна увага береться на період, коли міським головою працює Садовий. Таке враження, що раніше полігону не було і він з’явився у 2006 році. Нехай триває слідство, хай буде суд, суд буде приймати рішення і це рішення буде виконуватись,” – стверджував Садовий і в листопаді. 

Нагадаємо, 29 травня, о 05:07 до рятувальників надійшло повідомлення, що у селі Великі Грибовичі виникла пожежа на сміттєзвалищі.  Впродовж 29 травня вогнеборці працювали над тим, аби ліквідувати масштабну пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі. Робота ускладнювалась тим, що поблизу сміттєзвалища не було вододжерел, тому рятувальникам довелось прокласти магістральну лінію довжиною майже 3 км. та організувати підвіз води водовозами.  Тоді загальна площа пожежі становила 2000 кв.м. 

У понеділок, 30 травня, на Грибовицькому сміттєзвалищі після гасіння пожежі стався зсув сміття. Внаслідок цього під завалами опинились троє працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області, тіла яких знайшли без ознак життя наступного дня. Серед тих, хто потрапив під завал сміття, ймовірно, є й еколог комунального підприємства “Збиранка”. Чоловіка не знайшли досі.

30 травня за фактом зсуву сміття, що призвело до загибелі людей, у поліції було відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) КК України.

Як раніше повідомляв 032.ua, трьох посадових осіб ЛКП “Збиранка”, яке обслуговує Грибовицьке сміттєзвалище, підозрюють у численних порушеннях при експлуатації Львівського міського полігону твердих побутових відходів, що призвели до трагічного випадку, який стався 30 травня 2016 року.

У вівторок, 16 серпня, Галицький районний суд Львова обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою колишньому директору Богдану Горбалю на 60 днів та заступнику директора ЛКП «Збиранка», із визначенням суми застави у розмірі 110 240 грн кожному.  Третій підозрюваний у цій справі – директор сміттєвого полігону – був у шпиталі, тому тоді рішення щодо нього не ухвалили.

Наступного дня підозрювані у трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі вийшли на волю під заставу.

Додамо, що у листопаді минулого року у справі Грибовицького сміттєзвалища прокуратура Львівської області оголосила про підозру і уже екс- начальнику управління житлового господарства Львівської міськради Юрію Гольцю. Звинувачення стосувалися питання діяльності департаменту житлового господарства та інфраструктури в частині контролю дій ЛКП “Збиранка” щодо складування сміття та обвалу на полігоні в Грибовичах.

Згодом, Галицький районний суд Львова обрав запобіжний захід Юрію Гольцю і за цим рішенням його було відпущено під особисте зобов’язання. 

Втім, вже незабаром Юрія Гольця затримали співробітники СБУ та військової прокуратури на одержані хабара у розмірі  вісімдесят тисяч гривень. Згодом, Юрій Голець сплатив 2 млн грн. застави і вийшов із СІЗО. 

1-го лютого, у Жовківському районному суді мало відбутися перше судове засідання у справі Грибовицької трагедії, втім його перенесли на 27 лютого через відсутність цивільного відповідача ЛКП “Збиранка”.