Олена Смішко: «Шоковий стан після відвідин жіночого  фестивалю у Києві – спровокував його народження у Львові!»

logo


Олена Смішко та Наталія Кинчій, є творцями львівської локації Всеукраїнського жіночого фестивалю «Аніма», котрий відбуватиметься у місті Лева 19-20 листопада уже восьмий раз поспіль! (www.anima.in.ua) “Аніма” — унікальна подія, що представляє на одному майданчику  майстер-класи за тематиками взаємин між чоловіком і жінкою, кар’єри, краси, моди, іміджу, здоров’я, хобі та всього, що може зацікавити сучасну жінку.

Гадаєте це було легко? Організувати дійство з кількома одночасно діючими майданчиками, зібрати спікерів з усієї України, обумовити участь, умови, зібрати слухачів?Про всі таємниці, «як створити унікальний жіночий фестиваль», нам розповіла Олена Смішко, одна із львівських модераторок.

– Аби презентувати такий масштабний проект варто володіти неабиякими організаторськими та комунікативними здібностями…

– Мій хист до організаційних процесів проявився ще під час навчання в медичному коледжі. Власне там я познайомилась з Наталею.Ми обоє відразу знайшли спільну мову та спільні інтереси, готувались разом до заліків/іспитів, відвідували рок-концерти. Потім зустрічно покумилися, тож наша дружба триває вже 18 років (тому тим, хто жартує, що жіночої дружби не існує, ми радо вкажемо на власний приклад!)

– Коли відбувся ваш перший фестиваль “Аніма”?

– Взагалі фестиваль стартував з Києва і «розрісся» на всю Україну. У Львові першу “Аніму” ми організували ще влітку 2013-го року в конференц-залах готелю “Жорж” і традиційно проводимо її двічі на рік (весна-осінь).

– Як виникла ідея створення такого проекту?

smishko-kynchij– Ймовірно, ми обоє були готові до спільної партнерської діяльності, оскільки добре знали одна одну, довіряли й мали схожі вподобання.Під час перебування в декреті (різниця між нашими дітьми 1 рік) – ми набралися натхнення і бажання творити щось цікаве, актуальне та творче. Позаяк ми з Наталею Кинчій обоє психологи, то створили масштабну подію, до участі в якій запросили відомих психологів, психотерапевтів, коучів, стилістів, експертів у галузі здоров’я, краси, моди, стилю… та, зрештою, всього, що може зацікавити жінку.

– Ваш перший фестиваль в якості слухачок відбувся в столиці?– Так. Одна моя колега розповіла про цікаве масштабне дійство, яке відбувається в Києві. Сказала, що київські організатори (а це її знайомі) шукають активних та креативних організаторів у інших містах.Я відразу розповіла Наталі про це… Зізнаюся, сумніви були. Ми вагалися, бо ж раніше не мали справи зі схожими проектами. Довго це обговорювали, проте – купили квитки на потяг та вирушили.

Відвідавши безліч майстер-класів, тренінгів та різних активностей, ми були в шоковому стані (у хорошому сенсі цього слова). Були натхненні, наповнені, заряджені. Звісно захотіли, щоб львів’янки також мали таку можливість!

Це ж так чудово – ти приходиш на фестиваль, обираєш серед безлічі цікавих тематик саме те, що лягає тобі до душі. Все в гарному залі, за символічну плату. Бо якщо окремо порахувати скільки коштує відвідання одного майстер-класу… то виходить смішна ситуація – платиш як за один – а відвідуєш безліч!Зауважу, що окрім великої кількості корисної та цінної інформації фестиваль передбачає подарунки, вечірку, пригощання, приємну атмосферу, виступи, гарний настрій…

– Скільки спікерів було в проекті на початках?

– Ми так надихнулись, що не стали починати з меншого, а одразу організували п’ять секторів, які працювали паралельно.У кожному з них було по п’ять активностей (майстер-класів, тренінгів, дискусій, міні-лекцій, презентацій…)Сумарно їх було 40! Відтоді на кожному фестивалі кількість спікерів коливається в межах 40: більше неможливо помістити в рамках двох днів, а на менше ми і не орієнтуємося. Тож уже кілька років поспіль – це оптимальна кількість промовців для нас.

– Як ви на початках залучали їх до співпраці?

2– Відверто? Спочатку було нелегко… Оскільки ця діяльність була для нас цілковито новою – ми не мали  жодних зв’язків. Все напрацьовували з Наталею з нуля. Де ми лише не шукали наших спікерів (усміхається).Відвідували різні жіночі семінари/тренінги/події та заводили нові знайомства, де тільки могли… Шукали цікаві постаті в інтернет-просторі. Навіть на перших фестивалях ми вже мали тренерів із Києва. Як згадаю «скільки ми гуль собі понабивали»…Але ми були захоплені ідеєю. Любили те, що робили, тож нам вдалося зробити перший фестиваль на високому рівні. Ми зробили свято для Жінки!

Ми організували такий простір у Львові – куди хотілося прийти, відчути себе, бути відвертою насамперед з собою, отримати відповіді на свої запитання, надихнутися та зустріти однодумців

Це було щось цілковито нове для Львова! Ми ж отримали підтвердження – наша ініціатива вдалася і вона конче потрібна сучасній жінці.

– Якими були найактуальніші теми?

– Важко однозначно сказати. На фестиваль приходять жінки і дівчата різного віку, статусу, з різними запитами та зацікавленнями.

Щоразу ми намагаємося наповнити фестиваль найрізноманітнішими темами, щоб кожна жінка, яка прийде – знайшла саме те, що їй цікаво та  актуально саме зараз. Тож недарма наше гасло: «Свобода бути різною!»

– Чи маєте спостереження, які теми є найзатребуванішими?

– Є кілька сфер, в яких жінка перебуває в сьогоденні. Це – стосунки, сім’я та діти, краса та здоров’я, розвиток та кар’єра. Ми будемо обговорювати саме ці найпотрібніші та найактуальніші теми. На кожен наш фестиваль приходить приблизно 400-600 відвідувачів. Це свого роду лакмусовий папірець правильних тематик обговорення та структури самого фестивалю.

– Чи маєте перелік спікерів, які з року в рік самі зголошуються на ваш фестиваль?

– Так, у нас є вже постійні спікери, які з першого фестивалю з нами. Серед них відомі на всю Україну львів’янки – щаслива та успішна леді Галина Бордун, бізнес-тренер та експерт з переговорів українських ЗМІ Людмила Калабуха, бізнес-тренер та коуч Юрій Камельчук, апіфітотерапевт та практичний психолог Надія Леськів, директор «Міжнародного Центру корекції постави» Оксана Слінько, засновниця першої в Україні «Студії масажного мистецтва» Наталія Безвуляк. Ми пишаємось співпрацею з цими людьми!

Для нас їхня щорічна участь – це показник того, що ми справді створюємо якісний дводенний майданчик для зустрічі спікера та учасника.

– “Аміна” мандрує містами України – реалізацією цього проекту в інших містах займаються інші люди?

– Так, в кожному місті є «місцеві» організатори. Я вважаю, що неможливо організувати захід краще, ніж це може зробити людина, яка живе в кожному місті та знає всі особливості та запити свого регіону. Насправді фестиваль “Аніма” дуже відрізняється за регіонами.

Нам із Наталею дуже приємно, що наш львівський фестиваль вирізняється серед усіх. Спікери знаходять нових прихильників і розширюють географію своїх клієнтів, а відвідувачки змінюють своє життя на краще, знаходять відповіді на багато питань, які раніше їх турбували!Ми про це неодноразово чули від спікерів, які беруть участь у різних містах, та від наших чарівних учасниць!

– Якими нововведеннями щоразу намагаєтеся урізноманітнити “Аніму”?

– Цього разу вперше на нашому заході від партнерів діятиме релакс-зона “Студії масажного мистецтва Наталії Безвуляк”. Також після завершення основної частини фестивалю в кожному з днів ми проводимо розігрування подарунків від партнерів, спікерів та учасників виставки-ярмарку: косметика, декоративні вироби ручної роботи, солодощі, книги, сертифікати на проходження певних тренінгів від спікерів фестивалю, мандрівки від туристичного партнера, сертифікати на проходження масажу… відвідувачі завжди залишаються задоволеними.

Вкотре на фестивалі діятиме виставка-ярмарок, психологічна порадня (де можна отримати консультацію професійних психологів від наших постійних партнерів – центру «Живана»), ігрова дитяча кімната від партнера «Дитяча планета» (матусі можуть залишити там своїх діток, поки відвідують лекції та семінари).

Цінні поради у сфері жіночого здоров’я надаватимуть партнери – медичний центр «Інтерсоно Медікавер груп».

– Які труднощі виникають під час організації?

– З самого початку ми робили все самі – це дуже багато різнопланової роботи – було нелегко. Довелося вчитися організовувати команду та довіряти іншим в цьому – і це виявилось теж нелегко! Бо коли я розумію, що сама можу вирішити певну ситуацію швидше та краще… то неодноразово доводилося плекати в собі терпіння, навчати інших та довіряти. Зараз ми працюємо з командою спеціалістів. Це значно полегшує нам із Наталею роботу.

– Чи часто вашими спікерами є чоловіки?

– У Львові ще не відбулося жодного фестивалю без чоловіка-спікера! Обов’язково!

Нам, жінкам дуже корисно і важливо почути думку та точку зору чоловіка-експерта у своїй галузі – це ж так очевидно!

Ми ж стараємося зрозуміти свого партнера – а тут – прошу дуже – приходить чоловік-спікер і розповідає все з погляду чоловічої психології.

– Як гадаєте в пошуках чого жінки різного віку та статусу відвідують ваш фестиваль?

– Ключовими тематиками завжди є стосунки між чоловіком та жінкою.

– Мабуть така наша жіноча природа, що ми працюємо над вдосконаленням стосунків із партнером, шукаємо нових знань для цього, і саме ми, жінки – наповнюємо дім теплом та затишком.555-1Жіночий фестиваль «Аніма» – фестиваль про нові тенденції в житті жінки і про відповіді на вічні запитання, які хвилюють нас усіх, про свіжі ідеї у взаєминах, красі, культурі, життєвому стилі. Про те, як встигнути все, не втрачаючи себе.Жіночий фестиваль «Аніма» – захід для жінки, яка прагне знайти баланс між сім’єю і кар’єрою, дізнатися своє призначення та роль в суспільстві.Для жінки, яка хоче розвитку і вдосконалення.Для жінки, яка прагне бути щасливою!Жіночий фестиваль «Аніма» проходить на кращих майданчиках міст України (Києва, Одеси, Львова, Хмельницького, Дніпропетровська, Херсона, Вінниці, Івано-Франківська) і традиційно збирає аншлаги.Для нас, як організаторів, важливим є забезпечити різноманіття тематик для широкого діапазону вибору на кожен вік та статус учасників.

– Де черпаєте натхнення для нових проектів?

– Люблю проводити час зі своєю сім’єю. Займаюся вихованням сина, ми вчимося, любимо плавати, відвідуємо різноманітні гуртки та любимо якісно і цікаво проводити час в мандрівках.

Черпаю натхнення в мандрах, в пізнанні нового, в спорті, читанні, відвідуванні цікавих проектів та знайомстві з новими людьми. Не уявляю – як це сидіти довго на одному місці без подорожей!

Мандрівки завжди надихають, розширюють рамки, міняють кут зору та відкривають нові горизонти. Люблю відвідувати нові місця. Ніколи не знаєш, що чекає на тебе в мандрівці… Це завжди натхнення, нові враження та нові бачення «звичних ситуацій».

Facebook

Twitter

Vkontakte

Google+