Отримувачів субсидій стане суттєво менше

logo


Субсидіантів не більшатиме. Навпаки – у зв’язку із ростом зарплати,  а також зміною норм споживання газу, – кількість тих, хто отримуватиме таку комунальну знижку може зменшитися. Кореспондент «Львівської хвилі» Іванна Лаврик з’ясувала, що взагалі залишитися без такої допомоги можуть сім’ї, які приховують дохід, зробили велику покупку або не платять за компослуги.

Позбавлятимуть субсидії тих споживачів, у яких борг за комуналку понад два місяці. Допомогу можуть відібрати навіть за кілька заборгованих гривень. Без проблем дізнаються чиновники і про велику покупку, адже мають доступ до різних реєстрів та даних.

Про це розповів начальник відділу обласного департаменту соцзахисту Василь Гельбич.

Є ризик позбутися субсидії і за прихований дохід, наприклад від здачі квартири в оренду – кажуть експерти.

У Мінсоцполітики мають прогнози щодо кількості отримувачів субсидій на найближчий час. Продовжує директор профільного департаменту  Віталій Музиченко: «У нас не прогнозується суттєве підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, з іншої сторони спостерігаємо ситуацію, коли доходи населення зростають і маємо впевненість у тому, що така тенденція буде збільшуватись. Відповідно чисельність отримувачів субсидій буде у нас зменшуватись за рахунок того, що громадяни зможуть самостійно оплачувати комунальні послуги».

Про ймовірне зменшення кількості отримувачів субсидій говорять і львівські чиновники.

Наприкінці весни комунальною знижкою тільки на Львівщині користувались 450 тисяч сімей. Наша область – третя в загальноукраїнському рейтингу за кількістю таких отримувачів.

Loading…


Реклама

А поділитися?