Озеро Задорожнє на Львівщині підприємці обгороджують парканами

logo


Відпочинок із перешкодами. Озеро Задорожнє, що у Миколаївському районі, все більше нагадує неприступну фортецю. Власники тамтешнього дачного кооперативу разом з підпримцями, які орендують там землю, перетворюють берег на закриту територію. Щоправда, замість шлагбаумів – набите скло та колючий дріт.

Після відпочинку біля води львів’янин Давид Львович досі у стресі. Лікарі намагаються врятувати його палець від часткової ампутації.

«Оце повністю зрізано до кості і воно просто так висіло в мене. Гарантії ще немає. Промили палець, притиснули. От заливає кров’ю не зупиняється», – розповів постраждалий львів’янин Давид Гощицький.

Товариш пана Давида показує нам той самий злощасний паркан, де він покалічився. Каже: цементні блоки тут поставили лише кілька тижнів тому. Цією дорогою друзі роками діставались від електрички до так званого дикого пляжу. Та щоразу перешкод на дорозі стає все більше, як і парканів довкола водойми.

«Він піднімався і зачепив об це скло. То спеціально цілий паркан такий, щоб молодь не перескакувала. То як в концтаборі зробили», – пояснює Олександр Голубовський.

Усе це територія так званого дачного кооперативу «Цементник». Його керівник не заперечує, що це їхні барикади. Мовляв, прийняв господарку півроку тому і у такий спосіб порядкує. Нарікає, що приїжджі власникам дач створюють багато клопотів.

«Пропускали без перепусток. 500 метрів огорожі вкрали. Привикли за останні 5 років ходити, де хто хоче. Я нічого нового не придумав. Є статут», – пояснює голова кооперативу «Цементник» Йосип Каспров.

Фортифікаційні споруди біля водойми ростуть, як гриби після дощу. Пройти до води не можуть вже навіть місцеві мешканці. Височезний мур звели впритул до обійстя пані Анни, прихопивши і частину городу.

«Наш город забрали. Можна було хоч стежку лишити до води. Чого я маю там проситися чи йти через ті дачі, як я могла собі тут», – скаржиться місцева мешканка Анна Степанівна.

Два роки тому боронити вільний доступ до берегів Миколаївського озера приїжджали сюди з ломами та сокирами і львівські громадські активісти. Був навіть особисто голова області.

«Паркани як були, так і лишилися. То що Синютка приїжджав сюди 24 серпня, ми його бачили, коли він приїхав зі своїми людьми», – пригадує львів’янин Олександр Голубовський.

Сьогодні ж підопічний Олега Синютки, головний еколог області Руслан Гречаник, вже не такий категоричний. Каже: законних підстав руйнувати загородження довкола озера немає. Та й не озеро це, а за документами – затоплений кар’єр, доступ до якого людей не обов’язковий.

«Оскільки це є технічна водойма, об’єкт водного господарства, то до неї не чинний жоден нормативно-правовий акт, який би врегульовував захисну смугу. Паркан навіть у воду може заходити», – розповів у коментарі ZAXID.NET Новинам керівник департаменту екології Львівської ОДА Руслан Гречаник.

Уже рік посадовці виробляють так званий паспорт водойми. Коли саме він буде готовий – невідомо. Але тільки тоді можна буде облаштувати тут громадський пляж і нарешті мати юридичні підстави відігнати від води власників високих мурів.